Ankara Da Bizi Görecek mi? - Mesut ÖZDEMİR

Ankara Da Bizi Görecek mi?


Mart ayında tanıştığımız pandemi ile birlikte ekonomik anlamda darbe alan öyle bir sektör var ki başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi, sözünü aratır mahiyette.

Pandemi ile birlikte birçok sektör kapanırken o, birinciliği kimseye bırakmadı. 10 ay boyunca gün ışığını bile göremedi. Ekim ayı gibi güneş biraz kendini gösterir gibi olsa da TURİZME feda edilen rahatlama ile artan vaka sayıları yine ilk olarak bu sektörü kapattı. Sektör faaliyete2021’in Şubat ayında başlayacak gibi dursa da 2020 yılında yaşadıkları 2021 yılınıda ipotek altına almış gibi duruyor.

            Çiftçinin hasatı gibi yılda bir defa yaşadığı sezonu bile 2020 yılında hayallerinde yaşamaktan öteye götüremedi. Ekmek teknesi için büyük ümitler ile aldığı ürünler elinde kaldı. Pandemi ile satılamayan ürünlerin ödemelerini ise eldeki avuçtaki bir miktar birikmişle, geri kalanını ise banka kredileri ile ödemeye çalışarak bugünleregeldi. Ama arkada hala ödenmeyen çekler, bankakredileri, sgk ve vergi ödemeleri dağ gibi ekmek teknesinin önünü kapatmış vaziyettedir. Bir ümitle yazdığı mektuplar başvurduğu STK’ler sektörün kendisini haklı görüp gönlünü alsa da ülkemize yön veren yetkililerin ne ilgisini çekebildi nede desteklerine mazhar olabildi.

            Oysa ülke her gün onu konuşuyor her evden onunla ilgili ifadeler gökyüzünün kulaklarını çınlatıyordu. Ümit vardı ama ümide ulaşmak kısmet olmuyordu…

Kırtasiye sektörü, haklı serzenişlerin de yetkililere:‘’Kulak vermediğimiz, görmediğimiz ama her bir çocuğun ve ülkenin geleceğini yakından ilgilendiren kırtasiye ve eğitim sektörüne gerekli hassasiyetin gösterilmesinin sırası gelmedi mi? Ülkemizin geleceğini inşa edecek mühendislikte, tıpta, teknolojide, üretimde, ihracattaileriye taşıyacak yeni güçlü beyinlerin çıkması için hizmet üreten kırtasiye ve eğitim sektörüne sahip çıkmanın kepenklerimizi kapatmadan bizlere destek vermenin zamanı gelmedi mi?‘’diye soruyorlar.

Görünen o ki 20 milyon öğrenci, 1,5 milyon öğretmen, 15 bin kırtasiyeci, 100 bin sektör çalışanıdevletimizden gelecek müjdeli haberlerin özlemiyle yaşıyor

     Kırtasiye ve eğitim sektörünün haklı sesi Ankara’ da yanıt bulacak mı bekleyip göreceğiz.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21Nis

Senden Öte Benden Ziyade

16Nis
29Oca

Ankara Da Bizi Görecek mi?

24Ara

2021 YILI İPOTEK ALTINDA

26Kas