Eğitim

Eğitim Haberleri

Öğrenci kurslarına denetim

Malatya'da, Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) denetimi gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, öğrencilere çeşitli sorular yöneltti.

Başkan Güder'den Rektör Bentli'ye destek

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Recep Bentli'yi ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Temizlik personelleri için kura sonuçları açıklandı

Malatya'daki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarda görev yapacak olan temizlik personelleri için kura sonuçları açıklandı.

Anketlere göre tedbirler alınıyor

Malatya İnönü Üniversitesi 26 Eylül'de yeni eğitim ve öğretim dönemine başladı. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, düzenli olarak anketlerin yapıldığını ve bu anketlerin değerlendirilerek sonuçlarının İnönü Üniversitesi web sitesinde yayınlanarak memnuniyete göre tedbirler alındığını söyledi.

Arguvan'da eğitime destek

Malatya'nın Arguvan ilçesinde eğitime takviye yapılarak bir okulun müzik sınıfı eksikliği giderildi.

Yeni Rektör Bentli'ye hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Recep Bentli'ye tebrik ziyaretleri devam ediyor.

Yeni projeler tanıtıldı

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin tanıtım toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, ' Bir ülke eğitimi ne kadar güzel, sürekli, kaliteli olursa kalkınma oranı da o kadar yükselecektir' dedi.

Malatya'da yurtlarda denetim

Malatya'da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarda inceleme yapılıp, yeni eğitim öğretim yılına hazır olup olmadığı kontrol edildi.

Okul Öncesi Eğitim Neden Önemli?

Anaokullarda 2022/2023 eğitim öğretim yılı için ilk ders zili çaldı. Çocukları için eğitim planı yapan Ailelerin akıllarındaki tek soru ise “Okul öncesi eğitim neden bu kadar önemli?” oldu

Ağaçtan düşen emekli müdür hayatını kaybetti

Malatya'da ağaçtan düşen emekli okul müdürü Numan İşcan hayatını kaybetti.

Rektör Bentli mazbatasını aldı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Recep Bentli, mazbatasını aldı.

Söylemez eğitim sorunlarını anlattı

Memur-Sen Malatya Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Malatya 1 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez' Öğretmenlerimizin sorunlarına yasal dayanak oluşturmak adına 14 Şubat 2022 tarihinde yürürlüğe giren öğretmenlik Meslek Kanunu sahanın beklentilerinden uzak kadük ve yetersizdir.' dedi

Minik kalplerle buluştu

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 4-6 yaş Kur'an kurslarında eğitim gören minik öğrencileri ziyaret ederek, yeni eğitim öğretim yılında onlara başarı diledi.

Oğlu adına okulda atölye kurdu

Malatya'da emekli öğretmen Duran Yıldırım, okulda oğlu adına müzik atölyesi kurdu.

Eski Başhekim Deniz Rektör Danışmanı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Recep Bentli'nin danışmanlığına Eski Başhekim Doç. Serdar Deniz getirildi.

Rektör Bentli göreve başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Recep Bentli, rektörlük görevine başladı.

Öğretmen adaylarından Başkan Güder'e motivasyon teşekkürü

Malatya Battalgazi Belediyesi tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) katılacak olan öğrencilere destek amacıyla düzenlenen KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri tekrar derslerinden ücretsiz olarak yararlanan öğrenciler, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e teşekkürlerini iletti.

Eski rektörden yeni rektöre başarı dileği

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Recep Bentli'nin atanması nedeniyle görev süresi dolan MTÜ eski Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, yeni rektör Bentli'ye başarı dileğinde bulundu.

Güvenlikçilere eğitim

Malatya İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim verildi.

Toplam 1473 haber.