Eğitim

Güder'den, eğitimde Türkiye ortalamasının üzerine çıkma temennisi Güder'den, eğitimde Türkiye ortalamasının üzerine çıkma temennisi
İnönü Üniversitesi'nde 4 fakültenin dekanı değişti İnönü Üniversitesi'nde 4 fakültenin dekanı değişti
Üniversite şehir iş birliği ele alındı Üniversite şehir iş birliği ele alındı
Malatya'da özel okullar masaya yatırıldı Malatya'da özel okullar masaya yatırıldı
Öğrenci servis fiyatlarına yeni düzenleme Öğrenci servis fiyatlarına yeni düzenleme
Malatya Büyükşehirden işaret dili eğitimi Malatya Büyükşehirden işaret dili eğitimi
Uzaktan eğitim için köye sınırsız internet bağlattı, kahve okula dönüştü Uzaktan eğitim için köye sınırsız internet bağlattı, kahve okula dönüştü
Milli Eğitim Bakanlığı, EBA'ya erişim sıkıntısıyla ilgili açıklama yaptı Milli Eğitim Bakanlığı, EBA'ya erişim sıkıntısıyla ilgili açıklama yaptı
Bakan Selçuk, okullardaki ilk günün heyecanını sosyal medyada paylaştığı videoyla duyurdu Bakan Selçuk, okullardaki ilk günün heyecanını sosyal medyada paylaştığı videoyla duyurdu
3. Uluslararası Fiziksel Kimya ve Fonksiyonel Malzemeler Konferansı başladı 3. Uluslararası Fiziksel Kimya ve Fonksiyonel Malzemeler Konferansı başladı
Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu
Malatya'da ilk 'Okulum Temiz' Belgesi'  verildi Malatya'da ilk 'Okulum Temiz' Belgesi' verildi
Başkan Güder'den öğrencilere ikram ve hediye Başkan Güder'den öğrencilere ikram ve hediye
Malatya'da öğrencilere  hediye Malatya'da öğrencilere hediye
Malatya'da yüz yüzde eğitim başladı Malatya'da yüz yüzde eğitim başladı
Yüz yüze eğitim başlıyor Yüz yüze eğitim başlıyor
MEB, yüz yüze eğitim için hazırlıklarını tamamladı MEB, yüz yüze eğitim için hazırlıklarını tamamladı
Arguvan'da ilk öğretim haftası etkinliği Arguvan'da ilk öğretim haftası etkinliği
Kanbay Tatlı'dan  görevini devraldı Kanbay Tatlı'dan görevini devraldı
Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin uyum rehberini açıkladı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin uyum rehberini açıkladı
Eğitim Haberleri

Güder'den, eğitimde Türkiye ortalamasının üzerine çıkma temennisi

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, geçtiğimiz günlerde Ali Tatlı'dan boşalan Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Battal Kanbay'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İnönü Üniversitesi'nde 4 fakültenin dekanı değişti

Malatya İnönü Üniversitesi'nde İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Eczacılık ve Mühendislik fakültelerine dekan ataması gerçekleştirildi.

Üniversite şehir iş birliği ele alındı

Malatya İnönü Üniversitesi'nin 2016 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiği kalite çalışmalarının ve üniversite-şehir iş birliğinin ele alındığı 2020 Yılı Paydaş toplantısı yapıldı.

Malatya'da özel okullar masaya yatırıldı

Malatya'da özel okullar masaya yatırılarak, yeni eğitim öğretim yılında yapılması gerekenler ele alındı.

Öğrenci servis fiyatlarına yeni düzenleme

Geçtiğimiz Mart ayından bu yanan ekonomik olarak ciddi zorluklar çeken öğrenci servisi esnaflarına ekonomik olarak destek verilmesi gerektiğini belirten Malatya Minibüsçü ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, öğrenci servisleri fiyatlarını da açıkladı.

Malatya Büyükşehirden işaret dili eğitimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi engelli bireylerle daha kolay iletişim kurulabilmesi ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla Büyükşehir Belediyesi personellerine yönelik olarak işaret dili eğitimi gerçekleştiriliyor.

Uzaktan eğitim için köye sınırsız internet bağlattı, kahve okula dönüştü

Bursa'da bir köy muhtarı köyüne sınırsız internet bağlattı. Evinde interneti olmayıp ve uzaktan eğitim almak isteyen öğrenciler köyün kahvesine akın ediyor. Çevredeki köylerin öğrencileri de Gököz Köyü'ne gelip bu hizmetten ücretsiz faydalanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, EBA'ya erişim sıkıntısıyla ilgili açıklama yaptı

EBA Platformu ve EBA Canlı Ders uygulamasına erişimde 22 Eylül Salı günü sabah saatlerinde yaşanan teknik sorunla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklamada bulunuldu.

Bakan Selçuk, okullardaki ilk günün heyecanını sosyal medyada paylaştığı videoyla duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye’de okullar böyle açıldı. Herkesin dikkatiyle, herkesin ilgisiyle, hepimizin sorumluluk bilinciyle ve çocuk sevgisiyle" dedi.

3. Uluslararası Fiziksel Kimya ve Fonksiyonel Malzemeler Konferansı başladı

Pandemi döneminde de bilimsel ve akademik çalışmalarını kesintisiz sürdüren Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin (MTÜ) ev sahipliğini yaptığı 3. Uluslararası Fiziksel Kimya ve Fonksiyonel Malzemeler Konferansı başladı.

Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine, "EBA'daki yoğunluk bizim için olumlu bir haber. İnanılmaz bir talep var. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraklamalar oluyor, sonra da bu duraksamalar gideriliyor. Bu altyapı giderek daha da güçlendirilecek. EBA Destek Merkezleri'nin yarım saat önceki sayı itibariyle 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olacağını söylemeliyiz. Gereken tedbirler alınıyor" diye konuştu.

Malatya'da ilk 'Okulum Temiz' Belgesi' verildi

TED Malatya Koleji Özel Okulları, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetimlerinden geçerek 'Okulum Temiz Belgesini Malatya'da alan ilk kurumlardan biri oldu.

Başkan Güder'den öğrencilere ikram ve hediye

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder , Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çocukların okula döndükleri ilk teneffüsün 40 dakika müjdesi vermesinin ardından, 81 ilde 81 okulda öğrenim gören çocuklara 'Kayısı Çekirdeği' ile yanlarında olacakları sözünü yerine getirdi. Başkan Güder ayrıca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un hazırlatmış olduğu dezenfektan setini çocuklara dağıtırken, özel gereksinimli öğrencilere Yeni Malatyaspor forması hediye etti.

Malatya'da öğrencilere hediye

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Mehmet Emin Bitlis İlkokulunda düzenlenen 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi açılış programına katılarak çocuklara kırtasiye malzemesi, dezenfektan seti, kayısı ve maske hediye etti.

Malatya'da yüz yüzde eğitim başladı

Malatya'da Mart ayında verilen aranın ardından bugün okullar ana sınıfı ve birinci sınıflar için kapılarını açtı. Korona virüse karşı tüm önlemlerin alındığı okullarda, ilk gün çocukları yalnız bırakmayan Vali Aydın Baruş, öğrencilere maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını istedi.

Yüz yüze eğitim başlıyor

Okullar yarın başlayacak yüz yüze eğitim için hazır

MEB, yüz yüze eğitim için hazırlıklarını tamamladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerini okullarıyla buluşturmaya yönelik hazırlıklarını tamamladı.

Arguvan'da ilk öğretim haftası etkinliği

Malatya'nın Arguvan ilçesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.

Kanbay Tatlı'dan görevini devraldı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Battal Kanbay, görevi Ali Tatlı'dan devralarak mesaiye başladı.

Toplam 624 haber.