Eğitim

Yüz yüze eğitim başlıyor Yüz yüze eğitim başlıyor
Engellilere yönelik kurslar devam ediyor Engellilere yönelik kurslar devam ediyor
Bakan Selçuk: 15 Şubat'tan itibaren okulların mümkün olduğu kadar yüksek kapasiteyle açılması noktasında kararlıyız Bakan Selçuk: 15 Şubat'tan itibaren okulların mümkün olduğu kadar yüksek kapasiteyle açılması noktasında kararlıyız
TED Box sınavları ilk kez Malatya'da yapılacak TED Box sınavları ilk kez Malatya'da yapılacak
Belediye personeline 'İş sağlığı ve güvenliği' eğitimi Belediye personeline 'İş sağlığı ve güvenliği' eğitimi
ÖSYM Başkanı Aygün, 2021 yılı sınav takviminin açıklandığını duyurdu ÖSYM Başkanı Aygün, 2021 yılı sınav takviminin açıklandığını duyurdu
Malatya'da sınava girecek gençlere kaygı semineri Malatya'da sınava girecek gençlere kaygı semineri
Söylemez, memurlara seyyanen zam istedi Söylemez, memurlara seyyanen zam istedi
Malatya Büyükşehir'den tercih desteği Malatya Büyükşehir'den tercih desteği
Gürkan, e-söyleşide öğrenci velileriyle bir araya geldi Gürkan, e-söyleşide öğrenci velileriyle bir araya geldi
Arguvan'da öğrencilere tablet dağıtıldı Arguvan’da öğrencilere tablet dağıtıldı
Bakan Selçuk duyurdu: Açık öğretim sınavları 25 Şubat'ta başlıyor Bakan Selçuk duyurdu: Açık öğretim sınavları 25 Şubat'ta başlıyor
4 il için 16.5 milyon TL'lik kalkınma desteği 4 il için 16.5 milyon TL'lik kalkınma desteği
ÖSYM Başkanı Aygün, KPSS-2020/2 Tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu ÖSYM Başkanı Aygün, KPSS-2020/2 Tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu
Özel Mimar Sinan Meslek Lısesi öğrencilerinden yeni buluş Özel Mimar Sinan Meslek Lısesi öğrencilerinden yeni buluş
Çamlıca okullarında istiklal marşı Çamlıca okullarında istiklal marşı
Arguvan'da bayrak töreni Arguvan'da bayrak töreni
Tüm yurt tek nefes oldu, İstiklal Marşı'nı okudu Tüm yurt tek nefes oldu, İstiklal Marşı'nı okudu
Pandemi sürecinde evde kalan çocuklara dikkat Pandemi sürecinde evde kalan çocuklara dikkat
Özel okulların ücret iadesine ilişkin emsal karar Özel okulların ücret iadesine ilişkin emsal karar
Eğitim Haberleri

Yüz yüze eğitim başlıyor

Engellilere yönelik kurslar devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, bağlı Kernek Külliyesi Engelliler Merkezi'nde engellilere yönelik halı dokuma, ahşap yakma, bilgisayarlı muhasebe ve bağlama kursu eğitimlerine devam ediyor.

Bakan Selçuk: 15 Şubat'tan itibaren okulların mümkün olduğu kadar yüksek kapasiteyle açılması noktasında kararlıyız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “15 Şubat’tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var” dedi.

TED Box sınavları ilk kez Malatya'da yapılacak

TED Malatya Koleji Özel Okulları hafta içinde yoğunlaştırılmış ders programlarının yanı sıra hafta sonları da TED Box Sınav uygulamasına geçiyor.

Belediye personeline 'İş sağlığı ve güvenliği' eğitimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından belediye personellerine 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitim semineri düzenlendi.

ÖSYM Başkanı Aygün, 2021 yılı sınav takviminin açıklandığını duyurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 yılı sınav takviminin belirlendiğini duyurdu.

Malatya'da sınava girecek gençlere kaygı semineri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Gençlik Merkezi, üyelerine yönelik çevrimiçi 'Sınav Kaygısı' konulu seminer düzenledi.

Söylemez, memurlara seyyanen zam istedi

Memur Sen Malatya İl Temsilcisi Hüseyin Söylemez, 'Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalı' diyerek, memurlara seyyanen zam istedi.

Malatya Büyükşehir'den tercih desteği

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından EKPSS sınavına giren engelliler için tercih destek merkezi oluşturuldu.

Gürkan, e-söyleşide öğrenci velileriyle bir araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, LGS kurslarına online olarak devam eden 8. Sınıf öğrenci velileri ile Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanlığı, Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren yöneticilerle online olarak bir araya geldi.

Arguvan’da öğrencilere tablet dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Malatya’ya gönderilen tabletler Arguvan ilçesinde de ihtiyacı olan öğrencilere dağıtıldı.

Bakan Selçuk duyurdu: Açık öğretim sınavları 25 Şubat'ta başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk:"Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz. I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak. Sınavlar, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimize başarılar diliyorum."

4 il için 16.5 milyon TL'lik kalkınma desteği

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu. Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli'ye yapılacak 22 milyon TL'lik yatırım için 16.5 milyon TL'lik destek vermeyi planladıklarını ifade etti.

ÖSYM Başkanı Aygün, KPSS-2020/2 Tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu

Binlerce adayın beklediği KPSS-2020/2 Tercih sonuçları açıklandı. Haberi ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sosyal medya hesabından duyurdu.

Özel Mimar Sinan Meslek Lısesi öğrencilerinden yeni buluş

Malatya'da Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli Öğrencileri akıllı telefonun bluetooth özelliği ile kontrol edilen oyuncak araba yaptı.

Çamlıca okullarında istiklal marşı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın organizasyonu ile bugün tüm yurtta Bayrak Töreni eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunması etkinliğine Çamlıca Okulları Malatya Kampüsleri de tek vücut olarak katıldı.

Arguvan'da bayrak töreni

Covid-19 pandemi sürecinde okulların kapalı olmasından dolayı bayrak törenini özleyen Malatya'nın Arguvan ilçesindeki İmam Hatip Ortaokulu ile Atatürk İlkokulu idareci ve öğretmenleri bayrak töreninde bir araya geldi.

Tüm yurt tek nefes oldu, İstiklal Marşı'nı okudu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye’nin her bir yönünden, doğusundan, batısından, kuzeyinden, güneyinden 10 binlerce okulumuzda bugün İstiklal Marşımız okundu" dedi.

Pandemi sürecinde evde kalan çocuklara dikkat

Malatya İnönü Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Serpil Pekdoğan, Covid-19 sürecinde okula gidemeyen ve evde kalan çocuklarla bol bol sohbet edilmesi gerektiği konusunda uyarararak, evde yapılacak çeşitli aktivitelerin çocukların kendi öz bakım ve becerilerini yerine getirebilmeleri açısından da önemli olduğunu kaydetti.

Toplam 769 haber.