Sağlık

Türkiye'de son 24 saatte 6.435 koronavirüs vakası tespit edildi Türkiye'de son 24 saatte 6.435 koronavirüs vakası tespit edildi
Pfizer/BioNTech'in aşısında mutasyon korona virüse karşı sevindiren gelişme Pfizer/BioNTech'in aşısında mutasyon korona virüse karşı sevindiren gelişme
90'ın yaşın üzerindekilere aşıları evlerinde yapılıyor 90'ın yaşın üzerindekilere aşıları evlerinde yapılıyor
Türkiye genelinde aşı olan kişi sayısı 1 milyonu geçti Türkiye genelinde aşı olan kişi sayısı 1 milyonu geçti
Bilim Kurulu Üyesi Kara: 'Genel rahatlama 2022'de olabilir' Bilim Kurulu Üyesi Kara: 'Genel rahatlama 2022'de olabilir'
Türkiye'de son 24 saatte 6.818 koronavirüs vakası tespit edildi Türkiye'de son 24 saatte 6.818 koronavirüs vakası tespit edildi
Huzurevi ve bakımevlerinde aşılama başladı Huzurevi ve bakımevlerinde aşılama başladı
Sağlık Bakanlığı: 'Pandemi süresince sağlık personeline getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı' Sağlık Bakanlığı: 'Pandemi süresince sağlık personeline getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı'
Covid-19 aşılamasında ikinci aşamaya geçildi Covid-19 aşılamasında ikinci aşamaya geçildi
Başhekim Aktürk'te aşı oldu Başhekim Aktürk'te aşı oldu
Malatya'da 90 yaş ve üzeri aşılanmaya başladı Malatya'da 90 yaş ve üzeri aşılanmaya başladı
Bakan Koca'dan aşılama açıklaması! Bakan Koca'dan aşılama açıklaması!
18 Ocak 2021 koronavirüs tablosu açıklandı! 18 Ocak 2021 koronavirüs tablosu açıklandı!
Son 24 saatte korona virüsten 165 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 165 kişi hayatını kaybetti
Bilim Kurulu Üyesi uyardı: 'Bu maskelerin uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil' Bilim Kurulu Üyesi uyardı: 'Bu maskelerin uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil'
Türkiye'de son 24 saatte 7.550 koronavirüs vakası tespit edildi Türkiye'de son 24 saatte 7.550 koronavirüs vakası tespit edildi
SAÜ'lü profesörlerden korona virüse karşı savunma kalkanı SAÜ'lü profesörlerden korona virüse karşı savunma kalkanı
Covid-19 aşı programı dünya gündeminde Covid-19 aşı programı dünya gündeminde
Türkiye'de son 24 saatte 8.314 koronavirüs vakası tespit edildi Türkiye'de son 24 saatte 8.314 koronavirüs vakası tespit edildi
Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden sağlıkçılara hediye paketi Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden sağlıkçılara hediye paketi
Sağlık Haberleri

Türkiye'de son 24 saatte 6.435 koronavirüs vakası tespit edildi

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 159 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 435 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Pfizer/BioNTech'in aşısında mutasyon korona virüse karşı sevindiren gelişme

Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen korona virüs aşısının, İngiltere'de ortaya çıkan korona virüs mutasyonuna karşı etkili olduğu açıklandı.

90'ın yaşın üzerindekilere aşıları evlerinde yapılıyor

Malatya'da olumsuz kış koşullarına rağmen ekipler, 90 yaş üzerindeki vatandaşların evlerine giderek, aşıyı yapıyor.

Türkiye genelinde aşı olan kişi sayısı 1 milyonu geçti

Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama programında, Türkiye genelinde aşı olan kişi sayısı 1 milyonu geçti.

Bilim Kurulu Üyesi Kara: 'Genel rahatlama 2022'de olabilir'

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen “Aktüel Bakış” programına konuk olan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Pandemi dönemi ve aşı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kara, okulların basamak basamak açılması gerektiğini belirterek, “Genel rahatlamamız ne zaman olur diyecek olursak, aşıyı ne kadar uygulayacağımıza, bizim aşıyı ne kadar kabul edeceğimize bağlı ama bu dönem herhalde 2021 yılının yaz aylalarında bir miktar olacaktır. 2022 yılında daha da rahat olabilir." dedi.

Türkiye'de son 24 saatte 6.818 koronavirüs vakası tespit edildi

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 167 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 818 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Huzurevi ve bakımevlerinde aşılama başladı

Çin'den getirilen korona virüs aşıları, Malatya'da huzurevleri ve bakımevlerinde de kalanlara bugün itibariyle vurulmaya başlanıldı.

Sağlık Bakanlığı: 'Pandemi süresince sağlık personeline getirilen izin kısıtlaması kaldırıldı'

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilin sağlık müdürlüğüne, sağlık çalışanlarının istifa, emeklilik ve yıllık izin durumlarındaki yeni düzenlemelere ilişkin yazı gönderildi.

Covid-19 aşılamasında ikinci aşamaya geçildi

Sağlık Bakanlığının Çin'den getirdiği Covid-19 aşısı, huzurevleri, yaşlı ve engelli bakımevlerinde kalan vatandaşlara ve çalışanlara da uygulanmaya başladı.

Başhekim Aktürk'te aşı oldu

Sağlık Bakanlığı'nın korona virüse yakalanan sağlık çalışanlarında 6 ay şartını kaldırması üzerine Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk'te aşı vurdurdu.

Malatya'da 90 yaş ve üzeri aşılanmaya başladı

Yeni tip korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Malatya'da sağlık çalışanlarının aşılaması tamamlandı, planlamada 90 yaş ve üzeri vatandaşların aşılamasına başlandı.

Bakan Koca'dan aşılama açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 ilin sağlık müdürleriyle video konferans yöntemiyle görüştü. Bakan Koca, ”Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu. Huzurevi, engelli ve bakımevleriyle 90 yaş üstü vatandaşlarımızı yarın aşılamaya başlıyoruz” dedi.

18 Ocak 2021 koronavirüs tablosu açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 164 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 5 bin 862 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten 165 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 165 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 436 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Bilim Kurulu Üyesi uyardı: 'Bu maskelerin uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil'

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, maske kullanımı konusunda vatandaşları uyardı. Kayıpmaz, ventilli olsun olmasın N95 ve FFP2 tarzı maskelerin halkın kullanımına uyun olmadığını vurgulayarak, “Üzerinde bir valfi bulunan N95 veya FFP2 tarzında maskelerin, uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil” dedi.

Türkiye'de son 24 saatte 7.550 koronavirüs vakası tespit edildi

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 168 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 7 bin 550 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

SAÜ'lü profesörlerden korona virüse karşı savunma kalkanı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Küçükislamoğlu ve ekibi, yaklaşık 1 yıl süren çalışmanın ardından, virüse ve bakterilere karşı vücut savunma mekanizması üzerinde etkili olan maddelerden gıda takviyesi elde etti.

Covid-19 aşı programı dünya gündeminde

Türkiye'de uygulanmaya başlayan Covid-19 aşı programı, dünya gündeminde, "Türkiye'nin 1 günde yaptığı aşıyı Fransa 3 haftada yaptı" ifadeleriyle yer aldı.

Türkiye'de son 24 saatte 8.314 koronavirüs vakası tespit edildi

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 169 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 8 bin 314 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Toplam 1172 haber.