Sağlık

Sağlık Haberleri

Hastanelerde tatbikatlara ağırlık

Malatya'dan Doğu Anadolu fay hattının geçmesi ve riskli iller arasında yer alması nedeniyle hastanelerde tatbikatlara ağırlık verilerek, muhtemel bir deprem ve yangın gibi afet durumunda yapılacaklar teorik ve pratik eğitim ile anlatılıp gösterilmeye devam ediliyor.

Sağlıkçılara afet eğitimi

Birçok bölgesi birinci derecede deprem kuşağında bulunan Malatya'da afet eğitimine ağırlık veriliyor.

Yeni hastanede ilk doğum heyecanı

Malatya'da depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılıp yeniden yapılan ve 21 Haziran 2022'de hasta kabulüne başlayan 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesinde ilk doğum gerçekleşti.

Sağlıkçılara afet eğitimi

Büyük bölümü birinci derece deprem kuşağında bulunan Malatya'da afet eğitimlerine ağırlık veriliyor. Bu çerçevede, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına afet eğitimi verildi.

Malatya'ya, Türkiye ortalamasının üzerinde sağlık yatırımı yapıldı

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, ziyarette yaptığı konuşmada, Malatya'ya, Türkiye ortalamasının üzerinde sağlık yatırımı yapıldı dedi.

Eşini hastaneye götürdü, kendisi vefat etti

Malatya'da rahatsızlanan eşini hastaneye götüren Aile Hekimi Dr. Ertunga Takçı gittiği hastanede geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Radyoloji Ünitesi bölge halkına umut oluyor

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde 20 yıldır hizmet veren Girişimsel Radyoloji Ünitesi, bölge halkına umut oluyor.

Tıbbiyelilerde beyaz önlük heyecanı

Malatya İnönü Üniversitesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı Tıp Fakültesi beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.

TÖTM'de çevrimiçi Torasik Cerrahi Akciğer ameliyatı

4 ülkeden 100'den fazla doktorun çevrimiçi katıldığı Torasik Akciğer Ameliyatı Malatya'da Turgut Özal Tıp Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ameliyat hemşirelerine bölge eğitimi

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 'Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Bölge Eğitim Programının' üçüncüsü başladı.

Kök hücrede hastaların umudu: donör

Sağlam bir insandan alınan kök hücrelerin hasta olan birine nakil edilmesi olarak bilinen kök hücre naklinin önemli olması nedeniyle bu alanda donör olabilecek insanlara umut olarak bakılıyor. Kan kanseri olarak bilinen lösemi konusundaki tedavi ile uzmanlar, hastalara umut oluyor.

Prof. Dr. Yiyit: 'Pandemiden sonra kan bulmakta zorlanıyoruz'

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, 'Karabük Tanıtım Günleri’nde kurulan stantta organ ve kan bağışı çağrısı yaparak, pandemiden sonra kan bulmakta zorlandıklarını söyledi.

Malatya'da 7 bin 340 ünite tormbosit kan toplandı

Malatya İnönü Üniversitesi öğrenci toplulukları tarafından Turgut Özal Tıp Merkezi'nde (TÖTM) yatmakta olan hastalar için 2017-2022 yılları arasında 7 bin 340 ünite trombosit gönüllü bağışında bulunuldu. Trombosit bağışta bulunan öğrenci topluluklarının temsilcileri ile en çok bağış yapan iki donöre teşekkür plaketleri takdim edildi.

FKA'dan sağlık eğitimine destek

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Eğitmenleri İçin Eğitici Eğitimi Projesi imza töreni düzenlendi. Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), eğitici eğitim projesine maddi destek verecek.

Doğru bilinen yanlışları anlatıyorlar

Malatya'da sağlık görevlileri Halk Sağlığı Haftası çerçevesinde açtıkları stantta doğru bilinen yanlışları anlatıyor.

Mesai dışında da ''diş'' hizmeti verilecek

Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi mesai dışı da hizmet vermeye başlayacak. Özellikle randevu alma konusunda sıkıntı yaşanan Malatya Diş Hastanesi, 5 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren, hafta içi her gün saat 17:00-20:00 arası 20 diş hekimin katılımıyla mesai dışı poliklinik hizmeti verecek.

Karaciğer Nakli Enstitüsüne toplantı salonu ve oyun parkı

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü içerisinde bilimsel toplantı salonu ile çocuk servisi için yapılan oyun parkı törenle açıldı.

Battalgazi Devlet Hastanesi yoğunluğa çözüm oldu

Geçtiğimiz aylarda hizmet veremeye başlayan Battalgazi Devlet Hastanesi'nin, Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki acil servis yoğunluğunu da azaltacağını belirten Başhekim Doç. Dr. Erol Karaaslan, 'Battalgazi Hastanesi olarak halkımızın ihtiyacına önemli bir cevap olacağız' dedi.

Bakan Koca: 'Asistan arkadaşlarımızın nöbet sayıları yeni yönetmelikte sekizi aşmayacak'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Önümüzdeki dönemde asistan arkadaşlarımızın nöbet sayıları yeni yönetmelikte sekizi aşmayacak. Aşma durumunda, ilgili klinikle ilgili yaptırımlar yönetmelikte geliyor” dedi.

Toplam 2143 haber.