Kültür -Sanat

Turizm sektöründe Arslentepe hareketliliği Turizm sektöründe Arslentepe hareketliliği
Arslantepe Höyüğü Dünya Kültür Mirası listesine girdikten sonra ilk turistleri ağırladı Arslantepe Höyüğü Dünya Kültür Mirası listesine girdikten sonra ilk turistleri ağırladı
Türk Halk Müziği sanatçısı Selahattin Alpay, Tekstil Müzesi'ni gezdi Türk Halk Müziği sanatçısı Selahattin Alpay, Tekstil Müzesi'ni gezdi
Battalgazi'de 'dostluk günü' gezi turu ile kutlandı Battalgazi'de 'dostluk günü' gezi turu ile kutlandı
Göbeklitepe'den Arslantepe'ye özel selam Göbeklitepe'den Arslantepe'ye özel selam
Rektör Kızılay'dan Arslantepe memnuniyeti Rektör Kızılay'dan Arslantepe memnuniyeti
Taşhoron Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları tamamlandı Taşhoron Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları tamamlandı
Battalgazi ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor Battalgazi ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor
Başkan Gürkan'dan turistlere çağrı Başkan Gürkan'dan turistlere çağrı
Arslantepe'den sonra UNESCO'ya bir başvuru da gastronomi alanında Arslantepe'den sonra UNESCO'ya bir başvuru da gastronomi alanında
Sosyal medyada Arslantepe Höyüğü heyecanı Sosyal medyada Arslantepe Höyüğü heyecanı
Arslantepe Höyüğü'nün Dünya Miras Listesi'ne girmesi Malatyalıları sevindirdi Arslantepe Höyüğü'nün Dünya Miras Listesi'ne girmesi Malatyalıları sevindirdi
Tüfenkci Malatya adına milat niteliğinde bir karar Tüfenkci Malatya adına milat niteliğinde bir karar
Arslantepe Höyüğü, Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne alındı Arslantepe Höyüğü, Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne alındı
Başkan Çınar, Gündüzbey Sosyal Tesisleri'ni inceledi Başkan Çınar, Gündüzbey Sosyal Tesisleri'ni inceledi
Arslantepe'nin adaylık değerlendirmesi 26 Temmuz'a kaldı Arslantepe'nin adaylık değerlendirmesi 26 Temmuz'a kaldı
8 yaşında kitap yazdı 8 yaşında kitap yazdı
Gürkan, Kıbrıs'ta coşkuyla karşılandı Gürkan, Kıbrıs'ta coşkuyla karşılandı
Kayısı festivali, Kutsi ve Zara konseriyle sona erdi Kayısı festivali, Kutsi ve Zara konseriyle sona erdi
Kayısı festivalinde kortej yürüyüşüne yoğun ilgi Kayısı festivalinde kortej yürüyüşüne yoğun ilgi
Kültür -Sanat Haberleri

Turizm sektöründe Arslentepe hareketliliği

Malatya 'da pandemi kısıtlamasının kaldırılmasıyla ve Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO mirası listesine girmesiye birlikte turizm sektörü hareketlilik kazandı.

Arslantepe Höyüğü Dünya Kültür Mirası listesine girdikten sonra ilk turistleri ağırladı

Malatya tarihinde önemli bir değere sahip olan Arslantepe Höyüğü, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girdikten sonraki ilk turist kafiyesini ağırladı

Türk Halk Müziği sanatçısı Selahattin Alpay, Tekstil Müzesi'ni gezdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatyalı Türk Halk Müziği Sanatçısı Selahattin Alpay'ı Mahmut Çalık ve Ahmet Çalık Tekstil Müzesi'nde misafir ederek, Çırmıhtı ile özdeşleşmiş dokumacılık mesleğinin tüm boyutlarıyla tanıtıldığı ve anlatıldığı mekanlarda sergilenen nostaljik ürünler hakkında bilgi verdi.

Battalgazi'de 'dostluk günü' gezi turu ile kutlandı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Dünya Dostluk Günü nedeniyle belediye tarafından düzenlenen tur gezisinde Medeniyetin Kalbi Battalgazi'deki tarihi mekanları gezen Suriyeli ve Afgan çocuklarla bir araya geldi.

Göbeklitepe'den Arslantepe'ye özel selam

Dünyanın ilk inanç merkezi olduğu tahmin edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'nde bulunan Şanlıurfa Göbeklitepe'den, 26 Temmuz 2021 tarihinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne alınan Malatya Arslantepe Höyüğü'ne 'Selam' getiren Şanlıurfalı misafir öğrenciler, medeniyetin kalbi Battalgazi'ye hayran kaldı.

Rektör Kızılay'dan Arslantepe memnuniyeti

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne kaydedilmesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede 'Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO başvuru sürecindeki tüm çalışmalara katkı vermiş olmaktan kıvanç duyuyoruz' dedi.

Taşhoron Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları tamamlandı

Malatya'da yıllardır kendi haline terk edilen Taşhoron Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Battalgazi ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan resim, halı dokuma, müzik, minyatür, seramik, ebru ve hüsnü hat gibi birçok sanatın verildiği eğitimler, ilçe halkının büyük ilgisini görüyor.

Başkan Gürkan'dan turistlere çağrı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Mirası kalıcı listesine girmesi kentte sevinçle karşılandığını belirterek, tüm turistlere çağrıda bulundu.

Arslantepe'den sonra UNESCO'ya bir başvuru da gastronomi alanında

Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülecek olan ve Malatya'nın UNESCO'nun Meydana getirici Şehirler Ağı'na dhil edilmesi konusunda yapılacak olan çalışmalar için bir toplantı düzenlendi.

Sosyal medyada Arslantepe Höyüğü heyecanı

Malatya Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne girmesi kararı sosyal medyada ilgi odağı oldu.

Arslantepe Höyüğü'nün Dünya Miras Listesi'ne girmesi Malatyalıları sevindirdi

Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesi, Malatya'da mutlulukla karşılandı.

Tüfenkci Malatya adına milat niteliğinde bir karar

UNESCO Dünya Miras Komitesi'nin Arslantepe Höyüğü'nü kalıcı listeye almasını değerlendiren AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya ve ülkemiz adına milat niteliğinde bir karar dedi.

Arslantepe Höyüğü, Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne alındı

Duvarlarına renkli figürler işlenmiş kerpiçten sarayı, 5 bin 500 yıllık geçmişe sahip tapınağı, ilk kılıç ve mızraklarıyla tarih kitaplarını değiştiren ve 2014 yılında Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Battalgazi'deki Arslantepe Höyüğü, Çin'in ev sahipliğinde UNESCO Dünya Miras Komitesinin online toplantısından çıkan karar ile kalıcı listeye alındı.

Başkan Çınar, Gündüzbey Sosyal Tesisleri'ni inceledi

Gündüzbey Sosyal Tesisleri inşaatını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Gündüzbey'i ziyaret edecek olan yerli ve yabancı turistleri modern, nezih ve kaliteli bir tesiste misafir ederek, tava ve fırın yemeklerinden en güzel şekilde istifade etmelerini sağlayacağız' dedi.

Arslantepe'nin adaylık değerlendirmesi 26 Temmuz'a kaldı

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Malatya'daki Arslantepe'nin UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Liste'ye alınmasına yönelik çalışmalar 26 Temmuz Pazartesi günü ele alınacak.

8 yaşında kitap yazdı

Malatya'da Fırat İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Hazal Alibeyoğlu, hikaye kitabı yazdı ve kendi okulunda imza günü düzenledi. Minik yazar, boncuktan bileklik yapıp, resim yapmayı da seviyor. Hazal Alibeyoğlu, yeni projelerle kendisini geliştirmeyi hedefliyor.

Gürkan, Kıbrıs'ta coşkuyla karşılandı

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'na katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, adada bulunan Malatyalı Dernekler ve öğrenciler tarafından büyük bir coşku ile karşılandı.

Kayısı festivali, Kutsi ve Zara konseriyle sona erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 24'üncü Kültür Sanat ve Kayısı Festivali, Kutsi ve Zara'nın sahne aldığı yoğun katılımlı konserle sona erdi.

Toplam 937 haber.