Kültür -Sanat

Kültür -Sanat Haberleri

Millet Kütüphanesi bitme aşamasında

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya'ya yakışır modern ve günümüz şartlarında öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir kütüphane kazandırıyor. Önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Millet Kütüphanesi bitme aşamasında.

Yeşilyurt Çocuk Şenliğine ilgi

Özalper mahallesinde düzenlenen Yeşilyurt Çocuk Şenliğinde gönüllerince eğlenen çocukların heyecanına ortak olan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaptığı konuşmada, ''Çocuk Şenliklerimizin temel hedefi çocuklarımızın mutlu, huzurlu ve güzel bir hayat yaşamasına fırsat sunmaktır' dedi.

Malatya'nın yassı kadayıfı coğrafi işaret belgesi aldı

Malatya sofralarının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan 'Yassı Kadayıfı' Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan coğrafi işaret belgesi aldı.

Resim tutkusu doğayla bütünleştirdi

Malatyalı Eğitimci-Ressam Levent Akça resim yapmaya olan tutkusunu doğayla bütünleştirdi. Kent merkezine uzak bir noktaya yaptığı atölyesinde doğayla baş başa kalan Akça hem resim yapıyor hem de sebze yetiştiriyor.

Doğanşehir İstanbul'da tanıtıldı

İstanbul Yenikapı'da 5. Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri çerçevesinde düzenlenen Malatya Tanıtım Günlerinde Doğanşehir standı büyük ilgi gördü.

Dünya Kültürleri Festivalinde 'Arslantepe' teması vurgulandı

30 ülkenin Ankara Büyükelçilerinin katılımıyla, Dünya Kültür Festivali açılış töreni gerçekleştirildi.

Malatya Tanıtım Günlerine, Arapgir damgası

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında yapılan bu yıl 5'incisi düzenlenen Malatya Tanıtım Günlerinde Arapgir standı damga vurdu.

İstanbul'da Yeşilyurt tanıtıldı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İstanbul'da gerçekleşen Malatya Tanıtım Günleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede, ' Tüm ziyaretçilerimizi en güzel şekilde ağırlayarak, Malatya ve Yeşilyurt'un tanıtımını başarılı bir şekilde yerine getirdik' dedi.

Dünya kültür mirasına giden sokakta iyileştirme

Malatya Battalgazi Belediyesi, tarih başkenti Battalgazi'nin tarihi mekanlarına estetik dokunuşlar yaparak yeniden ayağa kaldırıyor. Bu çerçevede ilçenin en önemli tarihi simgesi olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesindeki Arslantepe Höyüğü'ne giden Arslantepe sokakta iyileştirne çalışması gerçekleştirdi.

Battalgazi Belediyesi standına yoğun ilgi

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında bu yıl 5'incisi düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri'nde Medeniyetin Kalbi Battalgazi'nin tüm güzelliklerini İstanbul'da tanıtmak amacıyla Battalgazi Belediyesi tarafından açılan stant yoğun ilgi görüyor.

Altın Kayısı Ödülleri'nde TGRT Haber'e ödül

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Altın Kayısı Ödülleri'nde TGRT Haber'in başarılı spikerlerinden Meltem Günay, öğle haberleri kategorisinde Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri seçildi.

Malatya standı ziyaretçilerden tam not aldı

Yenikapı, etkinlik alanında düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri' memleket hasreti çeken, kente ilgi duyan ve şehri merak eden İstanbulluları ağırlıyor.

Başkan Gürkan'dan hizmet destanı vurgusu

İstanbul'da, 5. Geleneksel Malatya Tanıtım Günlerinin resmi açılışında konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 'Bu şehirde yaşayan ve halkın teveccühü ile gelen yerel yönetici olarak bu şehre hizmet destanı yazmak zorundayız' dedi.

İstanbul'da yaşayan Malatyalılarla bir araya geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İstanbul Yenikapı Etkinlik alanında başlayan Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri etkinliğinin açılışına katılarak İstanbul'da yaşayan Malatyalılarla bir araya geldi. Etkinliğin açılışında konuşan Başkan Güder, 'Battalgazi'mizin tüm güzellik ve zenginliklerini İstanbul'daki misafirlerimiz ile buluşturuyoruz. Biz hep birlikte Malatyayız' dedi.

Yeşilyurt'un güzellikleri İstanbul Yenikapı'ya taşındı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İstanbul Yenikapı'da başlayan 5.Geleneksel Malatya Tanıtım Günlerinde, Yeşilyurt'un tarihi, kültürü ve yemeklerinin yanı sıra son dönemlerde hayata geçen dev yatırımları ve projeleri gelen ziyaretçilere tüm boyutlarıyla tanıttıklarını söyledi.

Kültürel değerler fotoğraf sergisi Kuzey Makedonya'da açıldı

Kültürel değerlerin tanıtılması amacıyla Malatya, Konya ve Sırbistan'da açılan fotoğraf sergisinin son durağı Kuzey Makedonya oldu.

Vali eşinden baskı resim çalışması

Uluslararası Melita'dan Malatya'ya Kültür, Sanat, Tarih, Arkeoloji, Turizm, Gastronomi ve Moda Günleri etkinlikleri çerçevesinde açılan Baskı resim sergisinde, Vali Hulusi Şahin'in eşi Malatya Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin, önlüğü giyip eldiven takarak resim çalışmasına iştirak etti.

'Tarihin Dokusunda Arslantepe 4 Defilesi' ilgi gördü

Malatya'da, 'Tarihin Dokusunda Arslantepe 4 Defilesi' görkemli bir programla yapıldı.

'Melita'dan Malatya'ya Arslantepe Buluşması' başladı

Malatya'da 17-20 Eylül tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ' Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri Arslantepe Buluşması' başladı.

Toplam 1414 haber.