Bilim - Teknoloji

İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi bir yıl boyunca açık kalacak İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi bir yıl boyunca açık kalacak
İnönü Üniversitesi'nin AB projesinden pay alma çabası İnönü Üniversitesi'nin AB projesinden pay alma çabası
Aktif karbona Covid-19 nedeniyle talep attı Aktif karbona Covid-19 nedeniyle talep attı
Yeşilyurt Belediyesi'nden milli teknoloji hamlesine büyük destek Yeşilyurt Belediyesi'nden milli teknoloji hamlesine büyük destek
Türk tabancası, dünyanın asayişini sağlıyor Türk tabancası, dünyanın asayişini sağlıyor
Bingöl Teknokent için istişare toplantısı yapıldı Bingöl Teknokent için istişare toplantısı yapıldı
Malatya'dan 5 proje bölge birincisi Malatya'dan 5 proje bölge birincisi
Üniversitelileri araştırmaya teşvik amacıyla e kurs Üniversitelileri araştırmaya teşvik amacıyla e kurs
Çinli akıllı telefon devi Türkiye'de test üretimine başladı Çinli akıllı telefon devi Türkiye'de test üretimine başladı
İnönü'de, batarya geliştirme çalışmaları İnönü'de, batarya geliştirme çalışmaları
İnönü Üniversitesi projesine destek İnönü Üniversitesi projesine destek
Pandemi sürecinde teknolojiye ilgi arttı Pandemi sürecinde teknolojiye ilgi arttı
Elektrikli araçlar için büyük proje Elektrikli araçlar için büyük proje
Pandemi sürecinde dijitalleşmeye önem veren firmalar rakiplerine fark attı Pandemi sürecinde dijitalleşmeye önem veren firmalar rakiplerine fark attı
Facebook, Türkiye'ye temsilci atamaya karar verdi Facebook, Türkiye'ye temsilci atamaya karar verdi
WhatsApp geri adım attı! 15 Mayıs'a ertelendi WhatsApp geri adım attı! 15 Mayıs'a ertelendi
Tüm WhatsApp kullanıcılarını ilgilendiren flaş karar! Tüm WhatsApp kullanıcılarını ilgilendiren flaş karar!
Meclis, WhatsApp için harekete geçti Meclis, WhatsApp için harekete geçti
Bilişim Uzmanı Prof. Dr. Alkan: 'WhatsApp ne yapıyorsa Telegram da onu yapıyor' Bilişim Uzmanı Prof. Dr. Alkan: 'WhatsApp ne yapıyorsa Telegram da onu yapıyor'
KVKK WhatsApp hakkında resen inceleme başlattı KVKK WhatsApp hakkında resen inceleme başlattı
Bilim - Teknoloji Haberleri

İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi bir yıl boyunca açık kalacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından kurulan Dijital Gösterim Merkezini ziyaret etti. Gürkan, ziyarette merkezde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İnönü Üniversitesi'nin AB projesinden pay alma çabası

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Avrupa Birliği projelerine katılmanın önemine değinerek, 'Ufuk Avrupa ve ERA projeleri, Avrupa Birliği ve Avrupa Birliğine üye olmayı hedefleyen 44 ülkeyi kapsayan, neredeyse 100 milyar euroya yakın bir bütçe sağlayan projedir. İnönü Üniversitesi olarak hedefimiz bu projeden pay almaktır' dedi.

Aktif karbona Covid-19 nedeniyle talep attı

. Malatya İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Önal, Aktif karbona Covid-19 pandemisi nedeniyle talep attığını belirterek, Türkiye'de henüz üretilemeyen aktif karbona yılda yaklaşık 75 milyon dolar para verildiğini bildirdi.

Yeşilyurt Belediyesi'nden milli teknoloji hamlesine büyük destek

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, havacılık, uzay ve teknoloji alanında yetişmiş insan ihtiyacını karşılamak ve geleceğin yıldızlarını yetiştirmek amacıyla başlatılan Milli Teknoloji Hamlesine Yeşilyurt Belediyesi olarak tam destek verdiklerini bildirdi.

Türk tabancası, dünyanın asayişini sağlıyor

Türk tabancası, dünyanın asayişini sağlıyor

Bingöl Teknokent için istişare toplantısı yapıldı

Bingöl'de kurulması planlanan Teknokent için Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent'te istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Malatya'dan 5 proje bölge birincisi

Lise öğrencileri arasında düzenlenen ve Malatya'dan 12 branştan davet edilen 31 projeden 5 proje bölge birincisi, 1 proje bölge ikincisi, 1 proje bölge üçüncüsü oldu. Malatya bölge birincisi olan projeler, 24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Üniversitelileri araştırmaya teşvik amacıyla e kurs

Üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla e kurs online olarak başlatıldı.

Çinli akıllı telefon devi Türkiye'de test üretimine başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çinli dev akıllı telefon markasının İstanbul Tuzla’da yapımı devam eden fabrikasında test üretimine başladığını açıkladı. Bakan Varank, “Biz gerekli yatırım ortamını oluşturmak için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yoğun bir gayret gösteriyoruz. Türkiye’ye yatırım yapan kazanır” dedi.

İnönü'de, batarya geliştirme çalışmaları

Malatya İnönü Üniversitesi'nde, batarya (pil) geliştirme çalışmaları yapılıyor.

İnönü Üniversitesi projesine destek

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından hazırlanan 'Kendiliğinden Yerleşen Hibrit (Karma) Lif Takviyeli Betondan Bir Döküm Tekniği İle Üretilen V Şekilli Betonarme Katlanmış Plak Elemanların Kalınlığı Üzerinde Lif Hibridizasyonunun Etkisinin Araştırılması başlıklı proje, destek alma hakkı elde etti.

Pandemi sürecinde teknolojiye ilgi arttı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Babacan, teknolojinin Covid-19 pandemi salgını ile tüm insanlığı ilgilendirecek bir düzeye ulaştığını belirtti.

Elektrikli araçlar için büyük proje

Türkiye'de ilk kez İnönü Üniversitesi Malatya OSB Meslek Yüksekokulunda uygulanan elektrikli araç çalışması için 'Elektrikli Araçlar ve Kaynak Teknolojileri Sanal Simülasyon Laboratuvarı' adlı proje törenle imzalandı.

Pandemi sürecinde dijitalleşmeye önem veren firmalar rakiplerine fark attı

Malatya'da Tknokent bünyesinde KOSGEB desteği ile 2 yıl önce kurduğu yazılım şirketi ile kısa sürede büyüyen firmanın kurucusu İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Öğretim Üyesi Ali Arı, korona virüs sürecinde teknolojik gelişimlere adapte olmayan ve dijitalleşmeyen firmaların büyük ölçüde olumsuz etkilendiğini söyledi.

Facebook, Türkiye'ye temsilci atamaya karar verdi

Sosyal medya platformu Facebook, Türkiye’de temsilci atama kararı aldığını duyurdu.

WhatsApp geri adım attı! 15 Mayıs'a ertelendi

WhatsApp, yeni gizlilik ilkesiyle ilgili aldığı eleştiriler karşısında, 8 Şubat`ta yürürlüğe girmesi planlanan Gizlilik Politikası Sözleşmesini yürürlüğe koyma kararından vazgeçtiğini ve mevcut sözleşme kurallarının devam edeceğini açıkladı.

Tüm WhatsApp kullanıcılarını ilgilendiren flaş karar!

Tüm WhatsApp kullanıcılarını ilgilendiren flaş karar!

Meclis, WhatsApp için harekete geçti

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “WhatsApp'la gündeme gelen dijital mecraların mevcut gizlilik politikalarıyla üçüncü taraflarla veri paylaşımını doğru bulmuyoruz” dedi.

Bilişim Uzmanı Prof. Dr. Alkan: 'WhatsApp ne yapıyorsa Telegram da onu yapıyor'

Gazi Üniversitesi Adli Bilişim Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan, “WhatsApp ne yapıyorsa Telegram da onu yapıyor, Bip, Signal, We Chat onu yapıyor. Bunun gibi bütün uygulamalar aynı şekilde verileri topluyor, işliyor ve aynı şekilde de paylaşıyor. Değişen hiçbir şey yok” dedi.

Toplam 72 haber.