Bilim - Teknoloji

Bilim - Teknoloji Haberleri

Havelsan 17 Mayıs'ta Malatya'da

Malatya'da, Havelsan teknolojileri ile insan kaynağı ekibinden işe alım ve kariyer rehberliği konularında bilgi verilecek.

Yeşilyurt Belediyesi'nde dijital dönüşüm

Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi tanıtım toplantısında konuşan Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'İlçemizde 'Dijiyurt Yeşilyurt' sloganıyla başlattığımız teknoloji alt yapımızda ki yenileme hizmetlerimize Dijital Dönüşüm ve E-İmar programını da ekleyerek, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yararlanmasını sağlıyoruz' dedi.

Başkan Çınar'dan geleceğin inşaat mühendislerine destek

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, geleceğin inşaat mühendisleri ile buluşmasında, ''İstanbul'da düzenlenecek olan 'Beton Kano' yarışması için hazırlıklarını sürdüren İnönü Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi öğrencilerimize her türlü desteği veriyoruz' diye konuştu.

Mikail Emre Çalışkan: 'Gelecek onu tasarlayanlara aittir.'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, girişimciler ve yapay zeka uzmanlarının da davet edildiği Forum Metaverse etkinliğinde, dijital dünyanın geleceği konuşuldu. Bixos'un kurucu Ceo'su Mikail Emre Çalışkan yaptığı değerlendirmede, 'Gelecek onu tasarlayanlara aittir'' dedi.

Yeşilyurt Belediyesi e-imar başvuru sistemini vatandaşların hizmetine sundu

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi İmar İşler Müdürlüğü, vatandaşların imar işlemlerini internet üzerinden daha hızlı ve daha pratik yapmasına destek olmak amacıyla e-imar başvuru sistemini hizmete sundu.

Öğrencilerin projeleri görücüye çıktı

Malatya'da 16.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması bölge sergisi törenle açıldı.

Öğrenciler projelerini bilim fuarında sergiledi

Malatya Şehit Ekrem Toktamış Anadolu Lisesi'nde ilk defa Bilim Fuarları sergisi düzenlendi. Şehit Ekrem Toktamış Anadolu Lisesi'nde iki gün açık kalan Bilim Fuarları sergisinde 19 proje yer aldı.

Malatya ile Muş arasında teknoloji işbirliği

Malatya İnönü Üniversitesi Teknokent Malatya Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Muş Alparslan Üniversitesi TTO arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile Malatya TTO, Muş Alparslan Üniversitesi TTO'ya üniversite sanayi iş birliği, fikri sınai mülkiyet hakları, girişimcilik, eğitim organizasyonları gibi birçok alanda mentörlük desteği verecek.

Proje yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Malatya'da lise öğrencileri araştırma projeleri bölge yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Teknokent ve teknoparklar yeni süreçleri üretecek

Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz, verdiği konferansta, teknokent ve teknoparkların önemini anlatarak, 'Teknokent ve teknoparklar yeni ürünler, yeni teknolojiler, yeni yazılım ve yeni süreçleri üretmeyi amaçlar' dedi.

Öğrencilerin 102 projesi yarıştı

Malatya'da 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması ve Sergisi sona erdi.

Öğrencilerin bilimsel projeleri sergilendi

Malatya'da, öğrencilerin yaptıkları bilimsel çalışmaların yer aldığı bölge sergisi törenle açıldı. 9 il'den 102 proje bölge sergisinde yer aldı.

İnternette veri odaklı meslekler yüksek paralar kazandırıyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Arş. Gör. Dr. Sadullah Çelik,seminerde yaptığı konuşmada, internette Büyük Veri odaklı yeni mesleklerin günümüzde oldukça popüler olduğunu belirterek, bu meslekleri icra edenlerin çok yüksek paralar kazandıklarını vurguladı.

İnönü Üniversitesi Güneydoğu Kariyer Fuarı'nda

Malatya İnönü Üniversitesi'nin farklı bölümlerinden 600'ü aşkın öğrenci 'Yetenek Her Yerde' temasıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde ve Elazığ Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Güneydoğu Kariyer Fuarı'na (GÜDKAF'22) katıldı.

Dijital iş modellerine üner örneği

Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nde görevli Elektrik ve Elektronik Mühendisi Mehmet Gündem, bir konferansta, dijital teknolojinin öneminden söz ederek, dijital iş modellerine uber örneğini verdi.

Don ve buzlanmaya karşı ısınabilen beton plak geliştirildi

Malatya İnönü Üniversitesi akademisyenleri tarafından don ve buzlanmaya karşı ısınabilen beton plak geliştirildi.

Merakı, sudan elektrik üreten cihaz yaptırdı

Malatya'da yaşayan 53 yaşındaki Mehmet Yılmaz'ın teknolojiye olan özel merakı, sudan elektrik üreten cihaz yapmasını sağladı. Cihaz için patent başvurusunda bulunan Yılmaz, kurumdan gelecek güzel haberi bekliyor.

Robotik kodlama çalışmaları sergilendi

Malatya'da, eğitim gören ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin robotik kodlama çalışmaları Malatyapark'ta sergilendi.

'Sağlık Bilimleri Alanında TÜBİTAK İçin Proje Hazırlama Uygulamalı Eğitimi' başladı

Malatya İnönü Üniversitesi'nde TÜBİTAK 2237/B-Proje Eğitimi Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında 'Sağlık Bilimleri Alanında TÜBİTAK İçin Proje Hazırlama Uygulamalı Eğitimi' kursu yapılan açılış toplantısıyla başladı.

Toplam 148 haber.