Siyaset

Siyaset Haberleri

Malatya TSO'da Sadıkoğlu güven tazeledi

Malatya Sanayi ve Ticaret Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

MTB'de başkan Özcan, güven tazeledi

Malatya Ticaret Borsası meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim sonuçlandı. 7 komitenin 7'sini de alan Ramazan Özcan tekrardan Malatya Ticaret Borsası Başkanı seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'En büyük düşmanım faizdir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu 21. Olağan Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''En büyük düşmanım faizdir. Şu anda faizi 12'ye kadar düşürdük. Yeter mi yetmez. Bunun daha da inmesi lazım. Şu anda Halkbank genel müdürümüz karşımızda duruyor. Merkez Bankamızla bunları konuştuk, konuşuyoruz. Önümüzdeki PPK toplantılarında bunların daha da indirilmesini telkin ediyoruz'' dedi.

MHP'den sert anket tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, 'Sahada MHP'yi görünce titreyenler masa başı oyunları ile anket yapıyorlar' dedi.

Bakan Derya Yanık, Malatya'da Huzurevi'ni ziyaret etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Bakanlığımızın önümüzdeki süreçteki çalışmalarını planlamak ve değerlendirmek noktasında son derece verimli bir çalışma oldu' dedi.

Bakan Yanık'dan Malatya Büyükşehir'e ziyaret

Bazı temas, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Salahattin Gürkan'ı ziyaret etti.

Bakan Yanık Malatya'da temaslarda bulunuyor

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Malatya Valiliğini ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Esir takasında 200 ismin üzerinde durmuştuk, 200 ismin hepsi bizde mevcut'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasındaki esir takasına ilişkin, "Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin'in özellikle üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya'ya gönderdik" dedi.

Erdoğan'dan gazeteciye: 'O Biden, ben Erdoğan'ım'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu için bulunduğu ABD'nin New York kentinde bir gazetecinin “Biden ile görüşmüş olmayı diler miydiniz?” sorusuna, “Hayır, niye. O Biden, ben Erdoğan’ım” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu: 'Millet İttifakı'nda 6 ay içerisinde bu ülkeye nefes aldıracağız'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya'da partisinin yeni il binasının açılışına katıldı. Kılıçdaroğlu, önümüzdeki seçimlerde oy kullanacak 7,5 milyon gence seslenerek, 'Türkiye'nin umudu olan gençler, sizin hayalleriniz benim hedefim olacak' dedi. Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı olarak da seçilmeleri durumunda 6 ay içerisinde ülkeye nefes aldıracaklarını söyledi.

Bakan Kurum: 'Projemize başvuranların sayısı 3 milyon 466 bin 250 oldu'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlk Evim İlk İş Yerim Projesi'nde başvuru sayısının saat 09.00 itibarıyla 3 milyon 466 bin 250 olduğunu açıkladı.

Tüfenkci: ' Cumhurbaşkanımız var olduğu sürece ülkenin boynunu kimse yere düşüremeyecek'

Malatya'da ziyaretlerini sürdüren AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, ' Birileri bizleri oyalayarak Türkiye'nin enerjisini boşa çıkarmaya çalışıyor. Cumhurbaşkanımız bu ülkede var olduğu sürece ülkenin boynunu kimse yeredüşüremeyecek' dedi.

Reşat Erdoğan'dan 12 Eylül tepkisi

Faik Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, 12 Eylül Askeri Darbesi'nin yıl dönümünde yaptığı açıklamada, 'Ülküdaşımız, haksız, hukuksuz yere gözaltına alınmış ve işkencelerle şehit edilmiştir' dedi.

AK Parti'nin seçim çalışmalarında öncelikli başlık genç seçmen

AK Parti, 2023 seçim çalışmalarında nüfusun önemli bir bölümünü oluşturan gençler için ayrı bir parantez açtı. Bu çerçevede her başkanlık kapsamlı bir çalışma yürütürken, illerde teşkilatlar, 13-17 ve 17-29 yaş grubunda yer alan gençlere ulaşarak eğitim ve çalışma hayatı konusundaki beklentilerini not edecek, gençlere yönelik hazırlanan projeler hakkında bilgiler verecek.

Yeni kaymakam teknede dümene geçip denetim yaptı

Malatya'nın Kale ilçesinin yeni Kaymakamı Mustafa Aksoy, Karakaya Baraj Gölü'nde teknede dümene geçip jandarma ile birlikte denetim yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye F-16 resti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazeteciler yaptığı açıklamada ABD ile yürütülen F-16 ilişkilerine yönelik olarak, “Temenni ediyorum ki bu ilişkide Amerika bizi farklı yollara sevk etmesin. Farklı yollardan kastım, dünyada savaş uçaklarını satan yer sadece Amerika değil. İngiltere satıyor, Fransa satıyor, Rusya satıyor” dedi. Ayrıca Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze töreni ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Programlar el verirse merasime katılmayı düşünüyorum” dedi.

MTSO Başkan adayı Baştürk'ten ortak akıl vurgusu

Malatya kent merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunan MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk, ortak ve istişareyi önemsediklerini söyledi.

MHP'li vekilden GES çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve partinin MYK üyesi Mehmet Fendoğlu, kırsal mahalle ziyaretlerinde yaptığı açıklamada, özellikle kırsal alanda vatandaşların tarımsal üretiminin sürdürülebilir olması için önemli olan sulama suyunun enerji giderlerini en aza indirilmesi için köylere hibe destekleriyle güneş enerjisi sisteminin (GES) kurulması konusunun takipçisi olacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu yıl hedefimizi rahatlıkla aşacağımıza inanıyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye-Hırvatistan İş Forumu'nda yaptığı konuşmada, "İHA teknolojilerinde attığımız adım sayesinde bu alanda dünyanın en başarılı üç ülkesinden biriyiz" dedi.

Toplam 4737 haber.