Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Malatya TSO'da seçimler başladı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimleri başladı.

MTB'de seçim heyecanı

Malatya Ticaret Borsası meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim başladı.

Malatya Büyükşehir Ekmek ve Yemek Fabrikası tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 11 bin metrekare inşaat alanına sahip olan ve bölgeye hizmet edecek şekilde planlanan yeni ekmek ve yemek fabrikası inşaatı tamamlandı.

Sadıkoğlu'ndan seçim mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı ve Başkan Adayı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, '2 Ekim Pazar günü yapılacak seçimlere katılarak oyunuza ve odanıza sahip çıkmanızı rica ediyorum' dedi.

Doğal kayısıya talep patlaması

Malatya'nın dünyaca ünlü doğal kayısısı bir önceki yıla göre iki kat artan fiyatına rağmen yoğun talep görüyor. Daha çok iç piyasada tüketilen ürünün kilogramı ise 100 ila 150 TL arasında satışa sunuluyor.

Hayvan yetiştiricilerine ıslah projesi anlatıldı

Malatya'da hayvan yetiştiricilerine 3'üncü ıslah projesi hakkında bilgilendirilme toplantısı yapıldı.

Başkan Adayı Baştürk seçim çalışmalarını sürdürüyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 2 Ekim Pazar günü sandığa gidiyor. Seçim süresi boyunca esnaflarla yakın diyalog içerisinde olan MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk, Sıtmapınarı ve Malatya Park AVM esnafları ile bir araya geldi. Baştürk, esnafların sorunlarını dinledi ve desteklerini istedi.

Sadıkoğlu: '2 Ekim'e emin adımlarla ilerliyoruz'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, ziyaretlerini sürdürüyor. Yaptığı tüm ziyaretlerde yakın ve samimi ilgiyle karşılandığı bildirilen Sadıkoğlu, 2 Ekim Pazar günü yapılacak olan seçime daha da güçlenmiş bir kadro ile gireceklerini söyledi.

Doğuyu Malatya ısıtacak

Malatya'da yaklaşan kış öncesi tarihi bakırcılar çarşısında tamiratı yapılan yüzlerce ikinci el soba, kışın uzun ve soğuk geçtiği doğu illerine gönderiliyor.

Baştürk: 'Malatya TSO'da kadın meclis üyelerine ihtiyacımız var'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Adayı Akif Baştürk, Emeksiz Caddesinde esnafları ziyaret etti. Ziyaret esnasında açıklama yapan Baştürk, 'Malatya olarak hep birlikte kalkınacağız' dedi.

Tüfenkci, 'EXPO Malatya'ya çok yakışacak'

EXPO'nun Hollanda'nın Amsterdam kentinde yapılan 74. genel kuruluna katılan AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, EXPO'nun 2028 yılında Malatya'da yapılacak olmasının Türkiye'nin ve Malatya'nın tanıtımı adına oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Sadıkoğlu, 'Pusula rengimiz beyaz'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Eski Şire Pazarı, Kasap Pazarı ve Kuyumcular Çarşısı esnaflarını ziyaret etti.

ÇKS başvurularını artık E-Devlet üzerinden alınacak

Resmî Gazetede yayımlanan kararla, artık Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) başvuruları1 Ekim'den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

EXPO 2028 Fuarı Malatya'da

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yapılan 74. EXPO Genel Kurulunda, Malatya'nın 2028 yılında EXPO'ya ev sahipliği yapacağına karar verildi.

Sanayi esnafı çırak bulamıyor

Malatya'da sanayi esnafı mesleklerini öğretecek çırak bulamamaktan dert yanıyor. Esnafın en büyük sorununun 'çırak' bulamamak olduğunu belirten ustalar bir çok meslek dalının yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

Baştürk, esnaf ziyaretlerine hız verdi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) başkanlık seçimlerine sayılı günler kala MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk, Esnaf ziyaretlerine hız verdi. Tüm esnafları gezmeye gayret gösteren Baştürk'ün, esnaflardan tam destek mesajları aldığı bildirildi.

Sadıkoğlu: 'Elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, MAŞTİ, Yeni Köy Garajı ve Doğu Garajı esnaflarını ziyaret etti.

Başkan Güder'den Tekstilkent projesi için istişare

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreteri Dr.Abdulvahap Yoğunlu'yu makamında ziyaret ederek, ilçede hayata geçirilecek olan Tekstilkent Projesi hakkında istişarelerde bulundu.

Ev hanımıydı kendi işinin patronu oldu

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Zeynep İlhan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK) aldığı destekle tavuk çiftliği kurarak kendi işinin patronu oldu.

Toplam 1700 haber.