Malatya

İnternet basın yasası taslağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaştırıldı İnternet basın yasası taslağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırıldı
Yeşilyurt yatırımlarla değer kazanıyor Yeşilyurt yatırımlarla değer kazanıyor
İhtiyaç sahibi çocukların yüzü güldü İhtiyaç sahibi çocukların yüzü güldü
Malatya'da yoğun kar mesaisi Malatya'da yoğun kar mesaisi
Akçadağ kömbesi Coğrafi İşaret Belgesi aldı Akçadağ kömbesi Coğrafi İşaret Belgesi aldı
Malatya'da kış lastiği denetimi Malatya'da kış lastiği denetimi
Hekimhan doğalgaz 2022'de kavuşacak Hekimhan doğalgaz 2022'de kavuşacak
Battalgazii TSE testinden başarıyla geçti Battalgazii TSE testinden başarıyla geçti
Kızılay Malatya yapı elemanları fabrikası Haziran'da üretime başlayacak Kızılay Malatya yapı elemanları fabrikası Haziran'da üretime başlayacak
Gürkan Kaymakam Yılmaz'ı makamında ağırladı Gürkan Kaymakam Yılmaz'ı makamında ağırladı
Malatya'da karla mücadelede ortak hareket edilecek Malatya'da karla mücadelede ortak hareket edilecek
Karla kapanan 138 köy yolu ulaşıma açıldı Karla kapanan 138 köy yolu ulaşıma açıldı
Kahtalı'dan Cumhur ittifakı vurgusu Kahtalı'dan Cumhur ittifakı vurgusu
Güder'den Battalgazi'yi yepyeni bir çehreye kavuşturma hedefi Güder'den Battalgazi'yi yepyeni bir çehreye kavuşturma hedefi
Çınar, devam eden ve planlanan yatırımlar için Ankara'da temaslarda bulundu Çınar, devam eden ve planlanan yatırımlar için Ankara'da temaslarda bulundu
Yoldaki taşları elleriyle temizleyen polisin görüntüleri ilgi odağı oldu Yoldaki taşları elleriyle temizleyen polisin görüntüleri ilgi odağı oldu
İhtiyaç sahibi engellilere tablet ve gıda paketi İhtiyaç sahibi engellilere tablet ve gıda paketi
Muhtarlar sosyal tesisleri gezdi Muhtarlar sosyal tesisleri gezdi
Şiddetli kar yağışına karşı yoğun tedbirler alındı Şiddetli kar yağışına karşı yoğun tedbirler alındı
Darende'de ilk kar düştü Darende'de ilk kar düştü
Malatya Haberleri

İnternet basın yasası taslağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırıldı

Belli bir yasaya bağlı olmayan internet basın çalışanlarının sorunlarını çözmek için mücadele eden ve bu yönde kanun yapıcılara hazırladığı “İnternet Basın Yasası Taslağını” ulaştıran İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, taslağın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırıldığını bildirerek çalışmaların takipçisi olacaklarını belirtti.

Yeşilyurt yatırımlarla değer kazanıyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine Gedik Kültür Evindeki Müzeler ve Kültürel Meknları gezen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Güreş Sahasındaki dönüşüm çalışmalarının yanı sıra 'Sokak ve Cephe Sağlıklaştırma' projesi ile sosyal dokuya uyumluluğu artan Kadim Çırmıhtı'nın tarih kokan caddelerinde ki binaları da incelediler.

İhtiyaç sahibi çocukların yüzü güldü

Sosyal belediyeciliğin gereklerini eksiksiz yerine getiren Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, 'Onlar Üşürse, Yürekler Üşür' projesi kapsamında ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklara yardım elini uzatarak, onların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Malatya'da yoğun kar mesaisi

Geçtiğimiz Perşembe günü gece saatlerinden itibaren yağmaya başlayan kar, Malatya kırsalında özelikle ilçelerde etkili oldu.

Akçadağ kömbesi Coğrafi İşaret Belgesi aldı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde yöresel lezzetler arasında yer alan 'Akçadağ Kömbesi' için Türk Paten ve Marka Kurumuna yapılan başvuru sonucu olumlu sonuçlandı. Resmi gazetede yayımlanan karar ile Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün adı Bülteninde yer alan Akçadağ Kömbesinin yakın zamanda tescilleneceği öğrenildi.

Malatya'da kış lastiği denetimi

Tüm ülkede 1 Aralık itibariyle başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında Malatya'da da jandarma ekipleri zaman zaman denetimler gerçekleştirerek araçları kontrol ediyor.

Hekimhan doğalgaz 2022'de kavuşacak

Malatya'nın Hekimhan ilçesi önümüzdeki yıl doğalgaza kavuşacak.

Battalgazii TSE testinden başarıyla geçti

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen gözetim tetkikini başarıyla tamamladı.

Kızılay Malatya yapı elemanları fabrikası Haziran'da üretime başlayacak

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kızılay Malatya yapı elemanları fabrikasının Haziran'da üretime başlayacağını bildirdi.

Gürkan Kaymakam Yılmaz'ı makamında ağırladı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Elazığ'ın Baskil Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz ile İl Genel Meclis Üyelerini kabul ederek bir süre görüştü. Başkan Gürkan ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, 'Malatya ile Baskil arasında yoğun bir bağ bulunmaktadır' dedi.

Malatya'da karla mücadelede ortak hareket edilecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) 2021 Yılı'nın ilk karla mücadele toplantısı gerçekleştirildi.

Karla kapanan 138 köy yolu ulaşıma açıldı

Malatya genelinde özellikle yüksek kesimler ile kırsal bölgelerde etkili olan kar yağışı sonrasında ulaşıma kapanan yolları açmak için kesintisiz mesai yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ulaşıma kapanan 138 köy yolunun tamamını ulaşıma açtı.

Kahtalı'dan Cumhur ittifakı vurgusu

Milletvekilleri Kahtalı, Hekimhan ilçesinde esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Kahtalı, Kaymakamlık ile AK Parti Hekimhan ilçe Başkanlığını ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Güder'den Battalgazi'yi yepyeni bir çehreye kavuşturma hedefi

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ile birlikte Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Çınar, devam eden ve planlanan yatırımlar için Ankara'da temaslarda bulundu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere çevresel ve sportif yatırımların süreçlerini takip etmek amacıyla gittiği Ankara'da yoğun bir görüşme trafiğinden geçti.

Yoldaki taşları elleriyle temizleyen polisin görüntüleri ilgi odağı oldu

Malatya'da etkili olan kar ve yağmurun ardından yoldaki taş ve kaya parçalarını kazaya sebebiyet vermemesi için elleri ile toplayan trafik polisinin bu görüntüleri sosyal medyada ilgi odağı oldu.

İhtiyaç sahibi engellilere tablet ve gıda paketi

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu tarafından yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen ihtiyaç sahibi engelli ailelerin ihtiyaçları, tek tek karşılanıyor.

Muhtarlar sosyal tesisleri gezdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen geziye davet edilen muhtarlar, Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne ait sosyal ve kültürel hizmet alanlarını gezdi. Çalışmaları ve hizmetleri yerinde gördükten sonra açıklamalarda bulunan muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür etti.

Şiddetli kar yağışına karşı yoğun tedbirler alındı

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Malatya'da etkisini artırması beklenen kar yağışından dolayı yoğun tedbirler aldı. Kent merkezi ve kırsal bölgelere ulaşımı sağlayan yolların kapanmaması içinde kar temizleme çalışmalarına başlandı.

Toplam 37710 haber.