Malatya

Başkan Apohan'dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı Başkan Apohan’dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı
Kurban Bayramı alışverişinde bunaltan sıcaklık Kurban Bayramı alışverişinde bunaltan sıcaklık
Bin 700 metre yükseklikteki mağara evler ilgi odağı oldu Bin 700 metre yükseklikteki mağara evler ilgi odağı oldu
Keskin'den bayram tatili için trafik uyarısı Keskin’den bayram tatili için trafik uyarısı
'En iyi yaş kayısı' yarışması yapıldı 'En iyi yaş kayısı' yarışması yapıldı
Keskin, vatandaşı esnafa alışverişe, esnafı da aşı olmaya davet etti Keskin, vatandaşı esnafa alışverişe, esnafı da aşı olmaya davet etti
Başkan Çınar, kurban bağışını Kızılay'a yaptı Başkan Çınar, kurban bağışını Kızılay'a yaptı
Malatya'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği Malatya'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği
15 Temmuz şehitleri anısına Battalgazi'de 251 fidan dikildi 15 Temmuz şehitleri anısına Battalgazi'de 251 fidan dikildi
Şehit yakınları ve gaziler bir araya geldi Şehit yakınları ve gaziler bir araya geldi
Battalgazi'de e-imar ve kent rehberi dönemi Battalgazi'de e-imar ve kent rehberi dönemi
Sıcaktan bunalan vatandaşlar çeşme başında serinliyor Sıcaktan bunalan vatandaşlar çeşme başında serinliyor
Daha yeşil bir Battalgazi için protokol imzalandı Daha yeşil bir Battalgazi için protokol imzalandı
Başkan Gürkan, asfalt çalışmalarını inceledi Başkan Gürkan, asfalt çalışmalarını inceledi
Başkan Gürkan Bulgurlu yolu yenileniyor Başkan Gürkan Bulgurlu yolu yenileniyor
Güder 2024'te farklı bir Battalgazi görecek Güder 2024'te farklı bir Battalgazi görecek
Battalgazi Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde gördüler Battalgazi Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde gördüler
Yeşilyurt güreş sahasının temeli törenle atıldı Yeşilyurt güreş sahasının temeli törenle atıldı
Battalgazi Belediyesi'nden 10 kilometrelik sathi kaplama çalışması Battalgazi Belediyesi'nden 10 kilometrelik sathi kaplama çalışması
Sıcaktan baygınlık geçiren koyuna, çobandan demlikle can suyu Sıcaktan baygınlık geçiren koyuna, çobandan demlikle can suyu
Malatya Haberleri

Başkan Apohan’dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Selim Apohan 24 Temmuz Basın Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramı dolayısıyla açıklama yapan Basın İnternet Medya Yayıncıları Derneği (BİMYAD) Genel Başkanı Selim Apohan, “Basın bir milletin ortak sesidir” dedi.

Kurban Bayramı alışverişinde bunaltan sıcaklık

Hava sıcaklığının 39 dereceyi gösterdiği Malatya'da Kurban Bayramı alışverişi için kentin işlek caddelerine akın eden vatandaşlar, serinlemek için soluğu çeşme başlarında aldı.

Bin 700 metre yükseklikteki mağara evler ilgi odağı oldu

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bin 700 metre yükseklikte bulunan mağara evleri görenler şaşkınlığını gizleyemiyor. Yaklaşık 250 yıl önce inşa edilen evleri görmek için bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler, bölgenin güzelliklerine hayran kalıyor.

Keskin’den bayram tatili için trafik uyarısı

TESK Yönetim Kurul Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Kurban Bayramı tatili nedeniyle sürücülerin ve vatandaşların trafik kurallarına uymalarını isteyerek, “Acele edip sürat yapmak ile trafik kurallarına uyma arasında en fazla 20-30 dakika oynar. Yarım saat için ailenizin, kendinizin ve başkalarının canını tehlikeye atmayın” dedi.

'En iyi yaş kayısı' yarışması yapıldı

Malatya 24. Uluslararası Kayısı ve Kültür-Sanat Festivali Kapsamında 'En iyi yaş kayısı' yarışması yapıldı. Sanat merkezinde gerçekleşen yarışmaya, üreticiler büyük ilgi gösterdi.

Keskin, vatandaşı esnafa alışverişe, esnafı da aşı olmaya davet etti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Kurban Bayramı öncesinde il merkezindeki esnafları ziyaret ederek, vatandaşları Kurban Bayramı alışverişlerini esnaflardan yapmaya, esnafları da Covid-19 aşısı olmaya davet etti.

Başkan Çınar, kurban bağışını Kızılay'a yaptı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bu yıl ki kurban bağışını Türk Kızılay'ına yaptı.

Malatya'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği

15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin 5. yıldönümünde Malatya'da da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz şehitleri anısına Battalgazi'de 251 fidan dikildi

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi ve Yardımeli Derneği tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına İspendere Şifalı İçmeleri'nde oluşturulan '15 Temmuz Şehitleri Hatıra Fidanlığı'nda 251 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Şehit yakınları ve gaziler bir araya geldi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle şehit aileleri ve gaziler onuruna bir yemek verildi.

Battalgazi'de e-imar ve kent rehberi dönemi

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen e-imar ile kent rehberi projesi, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve firma yetkilileri tarafından tanıtıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Başkan Güder, örnek bir uygulamaya imza attıklarını belirterek, 'Gelişen ve büyüyen Battalgazi'mizin teknolojik anlamda da dönüşümünü sağlıyoruz' dedi.

Sıcaktan bunalan vatandaşlar çeşme başında serinliyor

Malatya'da artan hava sıcaklıklarına karşı vatandaşlar sokak çeşmeleri başında ve gölgelerde serinliyor.

Daha yeşil bir Battalgazi için protokol imzalandı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi ile İnönü Üniversitesi arasında daha yeşil bir Battalgazi için 'Meslek Eğitim ve İş Birliği' protokolü imzalandı.

Başkan Gürkan, asfalt çalışmalarını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindeki heyet MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından altyapısı tamamlanan Orduzu Mahallesindeki asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Gürkan Bulgurlu yolu yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Bulgurlu yolunda da incelemelerde bulundu. Başkan Gürkan, 'Özel Harekat Bölge Müdürlüğünün bu alanda yapılmış olması ile birlikte yetersiz kalan yolumuzu genişleterek asfaltını yeniliyoruz' dedi.

Güder 2024'te farklı bir Battalgazi görecek

Malatya'daki yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcilerine hizmetleri anlatan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Vatandaşlarımız 2024 yılında hakikaten farklı Battalgazi görecek. Battalgazi'mize en iyi ve en güzel hizmetleri sunmak bizim boynumuzun borcudur' dedi.

Battalgazi Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde gördüler

Malatya'da basın mensupları, düzenlenen gezi programıyla Battalgazi Belediyesi'nin çalışmalarını yerinde gördüler.

Yeşilyurt güreş sahasının temeli törenle atıldı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın yeni dönem vaatlerinden olup, Kiraz Festivallerinin açılış törenleri, karakucak güreşleri ve farklı etkinliklere uzun yıllardır ev sahipliği yapması nedeniyle Çırmıhtı ile özdeşleşmiş Güreş Sahası ile Ahmet Atılgan Parkının olduğu bölgede hizmete sunulacak Yeşilyurt Güreş Sahasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Battalgazi Belediyesi'nden 10 kilometrelik sathi kaplama çalışması

'Yol medeniyettir. Yol hayattır' mottosuyla hareket eden Malatya'nın Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2021 yılı programı içerisinde yer alan Üzümlü Mahallesi'nde 10 kilometrelik sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.

Toplam 38598 haber.