Malatya

Malatya Haberleri

Battalgazi'de Kırkgöz Sahil Parkı Projesinde çalışmalar son sürat

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından Karakaya Baraj Gölü kenarında yaptırılan Kırkgöz Sahil Parkı Projesi hızla ilerliyor.

'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi' çalışmasına hız verildi

Malatya İnönü Üniversitesi Uluslararası 'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi' Belgesi alma süreci çerçevesinde saha çalışmalarını yoğunlaştırdı. 41 fakülte ve idari birimde gerekli uyarılar yapılarak saha ziyaretleri tamamlandı. Sahip olunan kaynakların tükenebileceği, çevre ile ilgili sorunların yerel ve bölgesel kalmayıp küresel olduğu gerçeğinden hareketle İnönü Üniversitesi, tüm dünyada ISO 14001 standardı ile bilinen 'Çevre Yönetim Sistemi' ile ilgili çalışmalarına hız verdi.

Yeşilyurt'ta metruk evlerin yıkımına ağırlık

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde insan sağlığına zarar vermesinin yanı sıra kent estetiğini bozan ve tehlike arz eden metruk evlerin yıkım çalışmalarına ağırlık verildi.

Dünyada her yıl Kıbrıs adası büyüklüğünde çöp birikiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, seminerde yaptığı konuşmada, dünyada her yıl Kıbrıs adası büyüklüğünde çöp biriktiğini ifade etti.

Yeşilyurt'ta 227'nci park yakında hizmette

Park yatırımları ve yeşil alan çalışmalarıyla birlikte kişi başına düşen yeşil alan miktarını 5.07'e çıkartıp, ilçe genelindeki yeşil alan miktarının ise 1 milyon 708 bin metrekareye yükselten Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, İlyas, Bentbaşı, Çarmuzu ve Çavuşoğlu gibi son dönemlerin hızla gelişen mahallelerinin ortak kullanacakları 227'nci parkı hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Yeşilyurt'ta camilere temizlik

Malatya Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan 'Cami Temizleme Ekipleri', vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ibadet edebilmeleri için düzenli olarak camilerin iç ve dış mekanlarının yanı sıra abdesthane, tuvalet ve lavaboları hijyenik olarak temizliyor. Camilerin hijyenik ve temiz olması için sürdürülen çalışmalar vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

Malatya'nın yeni kent meydanı 29 Ekim'de açılacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Vali Hulusi Şahin ile birlikte resmi törenlerde şehir merkezinde oluşan trafik sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla Malatya'ya kazandırılacak olan meydan ve tören alanında incelemelerde bulundu. Malatya'nın yeni Kent Meydanı 29 Ekim'de açılacak.

Orduzu'da 5 sokağa daha sıcak asfalt

Battalgazi'deki vatandaşların daha güvenli ve konforlu yollarda seyahat edebilmeleri amacıyla ulaşım yatırımlarını aralıksız sürdüren Malatya'nın Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Orduzu (Kaldırım) Mahallesindeki 5 sokakta toplam 3 bin 500 metrelik sıcak asfalt çalışmasının startını verdi.

Kuyulu'ya konforlu yol

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yol çalışmalarını incelerken, 'Verimli tarım arazilerine sahip, ilçemizin en hareketli mahallelerinden Kuyulu'yu konfor düzeyi yüksek, güvenli yollarla buluşturmak amacıyla bölgede 5 kilometrelik yol çalışması yapıyoruz' dedi.

Örnekköy'de yollar örnek oluyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yol incelemesinde yaptığı açıklamada, 'Yeşilyurt'umuzun dört bir tarafı yeni yatırımlarla daha cazip hale gelirken, Cumhuriyet Örnekköy mahallemizin de yaşam seviyesini yükselten yatırımlarımızı teker teker hemşehrilerimizle buluşturuyoruz' dedi.

Başkan Gürkan, yol incelemesinde bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kuluncak İlçesi sınırları içerisinde bulunan Bıyıkboğazı mahallesi ile Başören Mahallesi grup yolunda incelemelerde bulundu.

Gören telefonuna sarıldı, ilginç görüntüler oluştu

Malatya'da görülen bulut ilginç görüntüler oluşturdu.

Malatya'da göletlere 2,5 milyon yavru sazan

Malatya'nın 10 ilçesinde bulunan 13 su kaynağına yaklaşık 2,5 milyon yavru sazan bırakıldı.

Malatya'da çakan şimşekler geceyi aydınlattı

Malatya'da akşam saatlerinde etkili olan yağmurla birlikte çakan şimşekler gökyüzünü aydınlattı.

Malatya'daki bu mağaraya kimse giremiyor

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde halk arasında 'korku mağarası' adı verilen 1750 rakımlı 80 metre derinliğindeki mağara korkutuyor.

Battalgazi'de 6 sokakta iyileştirme

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde Yeni Hamam Mahallesini daha da canlı hale getirmenin yanı sıra ilçeye yakışır, temiz, düzenli ve diğer yapılarla mimari bir bütünlük sağlaması amacıyla 6 sokakta yaklaşık 175 dükkanı içeren sokak iyileştirme çalışmalarına start verildi.

Başkan Çınar, çevre düzenleme çalışmalarını inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çevre düzenleme çalışmalarını incelerken, 'Kuşdoğan mahallemizin sosyal yaşam seviyesini artırmak adına sürdürdüğümüz yol açma, çevre düzenleme ve kilit taşı döşeme çalışmalarımızla bu güzel mahallemizde yaşayan kıymetli hemşehrilerimize temiz ve düzenli alanlar sunuyoruz' dedi.

Başkan Çınar, yol yenileme hizmetlerini inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yol yenileme çalışmalarını incelerken, 'Suluköy mahallemizin ulaşım ağını baştan aşağıya yenileyerek, bölgeye ulaşımı daha sağlıklı ve güvenli hale getiriyoruz' dedi.

Yazıhan'da yaban domuzu sıkıntısı

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde yaban domuzlarının tarım alanlarına zarar vermesi nedeniyle İlçe Av Komisyonu toplantı yaptı.

Toplam 39191 haber.