Malatya

Belediyenin araç filosuna 106 yeni iş makinası ve araç katıldı Belediyenin araç filosuna 106 yeni iş makinası ve araç katıldı
Yeşilyurt'ta mahallelerin çehresini değiştiren yeni yatırımlar Yeşilyurt'ta mahallelerin çehresini değiştiren yeni yatırımlar
Bu kirazdan isteyen herkes yiyebilir Bu kirazdan isteyen herkes yiyebilir
MHP'den kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılması talebi MHP'den kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılması talebi
Yeşilyurt'ta galvanizli çöp konteynırları dezenfekte ediliyor Yeşilyurt'ta galvanizli çöp konteynırları dezenfekte ediliyor
Başkan Gürkan'a Şahnahan'da çalışmaları inceledi Başkan Gürkan'a Şahnahan'da çalışmaları inceledi
Malatyalı muhtarlardan DSİ Bölge Müdürlüğüne ziyaret Malatyalı muhtarlardan DSİ Bölge Müdürlüğüne ziyaret
Tek hayali Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etmek Tek hayali Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etmek
Başkan Gürkan, Akçadağ'da yatırımları yerinde inceledi Başkan Gürkan, Akçadağ'da yatırımları yerinde inceledi
Battalgazi Belediyesi çalışmalarına hız verdi Battalgazi Belediyesi çalışmalarına hız verdi
Polisten Covid-19 önlemlerine sıkı takip Polisten Covid-19 önlemlerine sıkı takip
Ticaret Borsası'ndan kan bağışına kampanyasına destek Ticaret Borsası'ndan kan bağışına kampanyasına destek
Vefa sosyal destek grubu üyesine doğum günü sürprizi Vefa sosyal destek grubu üyesine doğum günü sürprizi
İmam Hatip Okullarında kan bağışı kampanyası sürüyor İmam Hatip Okullarında kan bağışı kampanyası sürüyor
Deprem konutları için yer tespiti yapılıyor Deprem konutları için yer tespiti yapılıyor
Milletvekili Kahtalı ve Başkan Çınar, mahalleleri ziyaret etti Milletvekili Kahtalı ve Başkan Çınar, mahalleleri ziyaret etti
Normalleşme başladı, 2 ton tatlı dağıttı Normalleşme başladı, 2 ton tatlı dağıttı
İtfaiye Dairesi'nin bazı birimler yeni merkeze taşındı İtfaiye Dairesi'nin bazı birimler yeni merkeze taşındı
Fırat edaş'tan dolandırıcılık uyarısı Fırat edaş'tan dolandırıcılık uyarısı
Malatya Haberleri

Malatya'da korkutan deprem

Son Depremler: Malatya'da 5.0 büyüklüğünde deprem

Belediyenin araç filosuna 106 yeni iş makinası ve araç katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'unda telekonferans sistemi ile katıldığı açılış töreni ile Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin araç ve makine parkına 106 araç ve iş makinası kazandırıldı.

Yeşilyurt'ta mahallelerin çehresini değiştiren yeni yatırımlar

Yeşilyurt ilçesinde sıcak asfalt serimi çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yeşilyurt'taki bütün mahallelerimizi güzelleştirme ve değiştirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.

Bu kirazdan isteyen herkes yiyebilir

Malatya'da bir vatandaş, bahçesinden yola sarkan kiraz ağacından isteyen herkesin meyve yemesi için dallara 'İsteyen rahatlıkla yiyebilir, helal olsun' yazdı.

MHP'den kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılması talebi

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılmasını talep etti.

Yeşilyurt'ta galvanizli çöp konteynırları dezenfekte ediliyor

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü ekipleri, korona virüs salgınıyla etkin ve kararlı mücadele kapsamında; araç filosuna eklenen çöp konteynırı yıkama aracıyla, Yeşilyurt'un farklı noktalarında bulunan yeraltı ve galvanizli çöp konteynırlarını hijyenik suyla dezenfekte ediyor.

Başkan Gürkan'a Şahnahan'da çalışmaları inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt İlçesine bağlı Şahnahan Mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları sonrası kazdığı bütün yolları asfaltladı. 15 kilometrelik sıcak asfalt çalışmasıyla mahallenin yol problemi ortadan kaldırıldı.

Malatyalı muhtarlardan DSİ Bölge Müdürlüğüne ziyaret

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 25'e yakın mahalle muhtarı, görevine yeni atanan Elazığ DSİ Bölge müdürü Şükrü Baysal'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Muhtarlar, ziyarette mahallelerinde yaşanan sulama suyu sıkıntılarını da dile getirerek çözüm talebinde bulundular.

Tek hayali Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etmek

Malatya Palulular Derneği Başkanı Mehmet Duran Doğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyduğu hayranlığını hazırladığı bir pankarta döktü.

Başkan Gürkan, Akçadağ'da yatırımları yerinde inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Akçadağ ilçesinde yoğun mesaide. Havaların mevsim sıcaklığına gelmesi, salgın sürecinde hayatın normale dönmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi, saha çalışmalarına hız verdi. Akçadağ'da MASKİ Genel Müdürlüğü altyapı çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi ise yol çalışmaları yapıyor.

Battalgazi Belediyesi çalışmalarına hız verdi

Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden devam eden Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, Beydağı Mahallesindeki ara sokaklarda sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Çalışmaları yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçe genelinde ayak basmadık yer bırakmayacaklarını belirtti.

Polisten Covid-19 önlemlerine sıkı takip

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski en aza indirmek ve sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma adına birçok tedbir kararı alınarak hayata geçirildi.

Ticaret Borsası'ndan kan bağışına kampanyasına destek

Malatya Ticaret Borsası tarafından, Malatya Kızılay Şubesi işbirliği ile gerçekleşen kan bağışı kampanyasında şire pazarında kayısıcı esnafları bağışta bulundu.

Vefa sosyal destek grubu üyesine doğum günü sürprizi

Malatya'nın Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, korona virüs salgını dolayısıyla sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve kronik hastaların ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hizmetlerde bulunan Yeşilyurt Vefa Sosyal Destek Grup üyelerinden Suna Karacimşit'e sürpriz doğum günü kutlaması yaptılar.

İmam Hatip Okullarında kan bağışı kampanyası sürüyor

'İyilik kanımızda var' sloganı ile İmam Hatip Okulları'nda başlatılan kan bağış kampanyası kapsamında son olarak Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kan bağışında bulunuldu.

Deprem konutları için yer tespiti yapılıyor

Sivrice depremi sonrasında Malatya'nın Battalgazi ilçesine bağlı Beydağı, Bulutlu ve Düzyol Mahallelerinde inşa edilecek deprem konutları için yer tespiti sürüyor. Bölgeyi inceleyen Malatya Valisi Aydın Baruş, en kısa sürede konutların yapılarak depremzedelere teslim edileceğini söyledi.

Toplam 36422 haber.