Genel

Gazi Orhan Severli yeniden başkan seçildi Gazi Orhan Severli yeniden başkan seçildi
Dünyada 151 ülkede 658 milyondan fazla Covid-19 aşısı yapıldı Dünyada 151 ülkede 658 milyondan fazla Covid-19 aşısı yapıldı
Yolcu otobüsü tarlaya uçtu: 39 yaralı Yolcu otobüsü tarlaya uçtu: 39 yaralı
Keskin Malatya'ya Sahip Çıkmak Görevimiz Keskin Malatya’ya Sahip Çıkmak Görevimiz
Dört gözle okul yolunun yapılmasını bekliyor Dört gözle okul yolunun yapılmasını bekliyor
Babasının sırtında taşıdığı Batuhan'a jandarmadan anlamlı ziyaret Babasının sırtında taşıdığı Batuhan'a jandarmadan anlamlı ziyaret
Engelli oğlunu sırtında taşıyarak okula götürüyor Engelli oğlunu sırtında taşıyarak okula götürüyor
Soğuktan üşüyen minik Serçe, Ömer'in avuçlarında ısındı Soğuktan üşüyen minik Serçe, Ömer'in avuçlarında ısındı
Kursu bitirdi iş sahibi oldu Kursu bitirdi iş sahibi oldu
Ünlülere İngilizce öğreten adam Taner Çağlı Ünlülere İngilizce öğreten adam Taner Çağlı
Keskin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı Malatya'yı kurtarın Keskin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı Malatya'yı kurtarın
CoronaVac isimli Covid-19 aşısının Faz-3 Türkiye sonuçları açıklandı CoronaVac isimli Covid-19 aşısının Faz-3 Türkiye sonuçları açıklandı
Bakan Dönmez açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin temelini atacak Bakan Dönmez açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin temelini atacak
80 yıldır taşlara şekil veriyor 80 yıldır taşlara şekil veriyor
Yıldırım: Ahmet Çakır nasıl müsaade etti Yıldırım: Ahmet Çakır nasıl müsaade etti
Hollanda basınından Türkiye'deki aşılama çalışmalarına övgü Hollanda basınından Türkiye'deki aşılama çalışmalarına övgü
3 yıl önce amatör olarak başladıkları işte şimdi taleplere yetişemiyorlar 3 yıl önce amatör olarak başladıkları işte şimdi taleplere yetişemiyorlar
Terör bir insanlık suçudur Terör bir insanlık suçudur
Koronavirüs salgınında vaka sayısı 108 milyon oldu Koronavirüs salgınında vaka sayısı 108 milyon oldu
NASA yayınladığı fotoğraflarla Amazon'un 'altın nehirlerini' ortaya çıkardı NASA yayınladığı fotoğraflarla Amazon'un 'altın nehirlerini' ortaya çıkardı
Genel Haberleri

Gazi Orhan Severli yeniden başkan seçildi

Yeni Büro sen'de, mevcut başkan Gazi Orhan Severli yeniden seçildi.

Dünyada 151 ülkede 658 milyondan fazla Covid-19 aşısı yapıldı

Dünyada Covid-19 aşılamasına ilişkin raporlara göre, 151 ülkede toplamda 658 milyondan fazla doz aşı uygulandığı ve küresel nüfusun yüzde 4.3'ünün aşılandığı açıklandı.

Yolcu otobüsü tarlaya uçtu: 39 yaralı

Yolcu otobüsü tarlaya uçtu: 39 yaralı

Keskin Malatya’ya Sahip Çıkmak Görevimiz

Malatya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Malatya’nın değerlerine ve kente sahip çıkmayı kendilerine görev edindiklerini belirterek, “Malatya’ya sahip çıkmak görevimizdir, sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Dört gözle okul yolunun yapılmasını bekliyor

Malatya'da babasının sırtında okula gitmek zorunda kalan 10 yaşındaki bedensel engelli Batuhan Şahin, dört gözle okul yolunun tamamlanacağı günü bekliyor.

Babasının sırtında taşıdığı Batuhan'a jandarmadan anlamlı ziyaret

Malatya'da doğuştan bedensel engelli olan 10 yaşındaki Batuhan'ın okumak için babasının sırtında her gün 1 kilometre yol gitmesinin gündeme gelmesi yardımseverleri de harekete geçirdi. Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri de büyüyünce asker olmak isteyen Batuhan'ı evinde ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Engelli oğlunu sırtında taşıyarak okula götürüyor

Malatya'da yaşayan Halil Şahin, bedensel engelli olan 10 yaşındaki oğlunu, 3 yıldır her gün yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki okula sırtında taşıyarak götürüp getiriyor.

Soğuktan üşüyen minik Serçe, Ömer'in avuçlarında ısındı

Malatya'da soğuktan üşüyen bir Serçe, ısınmak için bir eve konuk oldu. Serçe ile ilgilenen çocuk, kuşu ısıttıktan sonra tekrar doğaya bıraktı.

Kursu bitirdi iş sahibi oldu

Malatya'da, meslek edindirme kursuna katılan kadın, iş sahibi oldu. Kursa katılıp iş sahibi olan Nurcan Çete'nin hedefi kendi iş yerini açmak.

Ünlülere İngilizce öğreten adam Taner Çağlı

Yeni bir İngilizce öğrenme sistemi geliştiren Taner Çağlı, bugüne dek binlerce kişiye ileri düzeyde İngilizce öğretti. Çağlı'dan eğitim alanlar arasında sanat, cemiyet ve iş dünyasından çok sayıda ünlü isim de var.

Keskin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı Malatya'yı kurtarın

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya'da yaşanılan gelişmelerle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu.

CoronaVac isimli Covid-19 aşısının Faz-3 Türkiye sonuçları açıklandı

Hacettepe Üniversitesi, CoronaVac aşısının Faz-3 Türkiye sonuçlarına göre aşının etkinlik oranının yüzde 83.5, hastanede yatışı engelleme oranının ise yüzde 100 olduğunu açıkladı.

Bakan Dönmez açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin temelini atacak

Bakan Dönmez: "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde 3. Reaktörün temelini, 10 Mart'ta Cumhurbaşkanımız ve Putin online olarak katılacakları program ile atacak."

80 yıldır taşlara şekil veriyor

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde yaşayan Hüseyin Çakıl, 8 yaşından itibaren taşları yontarak şekil veriyor. Taş sevdası bir başka olan Çakıl, okuma yazması olmamasına rağmen halk ozanlarının şiirlerinden manilere, özlü sözlere kadar birçok metni taşlara kazıyor.

Yıldırım: Ahmet Çakır nasıl müsaade etti

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım,7 ay hak mahrumiyeti cezası alan Darende Belediye Başkanı İsa Özkan hakkında açıklama yaparak “İktidarın Malatya’da denetimmekanizması yok” dedi.

Hollanda basınından Türkiye'deki aşılama çalışmalarına övgü

Hollanda basını ülkesindeki kötü hava koşulları ile ara verilen aşılama çalışmalarına atıfta bulunarak, Türkiye’de zorlu hava şartlarına rağmen kesintisiz devam eden Covid-19 aşı çalışmalarından övgü ile söz etti.

3 yıl önce amatör olarak başladıkları işte şimdi taleplere yetişemiyorlar

Malatya'da 3 yıl önce amatör olarak yün yatak ve yorgan temizliğine başlayan kadın girişimciler, yoğun talep sonucu iş yeri açarak işlerini büyüttü.

Terör bir insanlık suçudur

Ülkemizin kanayan yarası olan terör belası bir kez daha kalleş yüzünü göstererek Kuzey Irak'ın Gara bölgesinde alıkonulan Asker, Polis ve diğer meslek guruplarında bulunan 13 kahraman evladımızı kalleşçe katletmiş ve Şehadet mertebesine erişmişlerdir. Terör bir insanlık suçudur. Terörün dili, dini, ırkı, etnik kökeni, ve mezhebi yoktur.

Koronavirüs salgınında vaka sayısı 108 milyon oldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında, toplam vaka sayısı 108 milyon 812 bin 60 olurken, salgın bir yıldan uzun süredir ülkemizde ve dünyada en çok konuşulan başlık olma özelliğini sürdürüyor.

Toplam 3496 haber.