Bu Defa Halk Kazansın… - Caner Mostur

Bu Defa Halk Kazansın…


 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin ardından, siyasi partiler arası bir koalisyon oluşturularak yeni bir hükümet kurulamaması ülkemizi yeniden erken seçim yapma yoluna itti.1 Kasım 2015 günü tekrarlanacak olan genel seçimler için tüm siyasi partiler yeniden canla başla çalışmaya başladılar.

    Siyasi partilerin aday listelerini açıklaması ile birlikte yeniden start alınan seçim süreci, hızla ilerledi. Milletin özgür iradesiyle yeniden şekillenecek olan siyasi süreci ülkemizin dışında tüm Avrupa ülkeleri ve Müslüman ülkeleri de büyük bir dikkatle takip ediyor.
    Malatya olarak 7 Haziran genel seçimlerinin sonuçlarına bakacak olursak, büyük bir değişim olmadığı sürece beklenen 1 Kasım tablosu neredeyse şekillenmiş durumda, seçime girecek siyasi partilerden AK Parti 6. Sıra milletvekili adayında bir değişikliğe giderken ana muhalefet partilerinden CHP de 2. Sıra adayının değiştirilmesi ve MHP aday listesinde ki büyük değişim yapması sonuçları ne denli etkileyecek bekleyip göreceğiz. Malatya halkının 1 Kasım günü vereceği karar şehrimizi beklenen tablonun dışarısına çıkaracak mı? Bekleyip tüm kamuoyuyla birlikte öğreneceğiz. Tüm Türkiye de seçime sayılı günler kala değişik seçim sonrası senaryoları yazılmakta, halkımız için öngörülen sonuç tablosunun çok fazla bir önemi olmasa da bu süreç tüm siyasileri ve tüm kamuoyunu meraklandırıyor. Beklenen seçim sonuçları için yapılan tahminlerin netlik kazanması ve artık gelinen süreçte verilen vaatlerin yerine getirilme vaktinin geldiğine inanıyoruz. Büyük ve ağır darbeler alan ülkemiz her yeni gün şehit haberleriyle bir yara daha alıyor. Elbette ki bütün bunların yaşanıldığı eşsiz yurdumuz da halk bu ağır yaralarını sarmaya çalışırken bundan kendine kar çıkarmaya çalışan kan emiciler de var. Halkımızın bu kan emicilere ve halkımızın açık yaraları üzerinden çıkar elde etmeye çalışanlara sandık da cevap vereceği açık ve nettir.
Bizler kamuoyunun konuşan dilleri olarak ülkemizi ve Malatya’mızı sonuna kadar savunacağımızı ve bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı belirtiriz.
Dileğimiz o dur ki 1 Kasım genel seçimleri bu kez siyasi partilerin değil, bu ülkenin birliği ve beraberliği için tek yürek olmayı da bilen halkımızın seçimi olur. Halkımız için bu seçimler hayırlara vesile olur.
Bu defa tek bir isteğimiz var, HALK KAZANSIN… 

canermostur@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Haz

BU VEBAL HEPİNİZİN, HEPİMİZİN

28May
27May
25May
20May

BEN SUSTUM, YAZDI KALEM