Artık üzmeyin bu memleketin insanlarını - Faruk Yaman

Artık üzmeyin bu memleketin insanlarını


Senelerdir bu takımı izliyoruz. Başarılar oldu, kayıplar oldu tamam kabul ediyorum her şeye katlandı bu memleket esnafı, öğrencisi, taraftarı adını ne koyarsanız ama yazık artık bu takımın bir yere gelemeyeceği başarı elde edemeyeceğini herkes bildi ama bir Adil Gevrek ve Memleketin ileri gelenleri bilemedi.

Futbol şansla ancak buraya kadar sayın Adil Gevrek ve destekleyenleri ister kabul edin ister etmeyin transfer yok, hoca yok, memleketle birliktelik yok nasıl başarı elde edeceksiniz merak konusu. Yapmayın bu memleket futbol ile yatan kalkan bir memleketti herkesi  soğuttunuz, fanatik taraftarlar dahi  maça gitmez oldu.

Bu koltuğu bırakmak bu kadar zor mu? Binlerce Malatyaspor sevdalısının duygularıyla oynamak bu kadar kolay mı? Zamanında  bu duygular ile  oynandı bakın ne hale geldik biri çıkıp demezmi ya arkadaş sen ne yapıyorsun. Ama diyen yok bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla bu iş ancak bu kadar olur.

Ne takım kurulmuştu Gelerme, Aleksic gibi oyuncuları satıp yerine amatörde bile oynamayacak oyuncuları ve hocaları getirmek artık hata degil ihanettir yapmayın.

Bir sözümde memleketi yönetenlere olsun stadı bence Elazığ’a yapsaydınız daha iyi olurdu taraftarın gidip gelmesi nin önünü kestiniz.  Olsun bu memleket futbol ile yatıp kalkan bir  memleket ona da katlandı yine takımı yalnız bırakmadı. Üzmeyin bu memleketin insanlarını ve artık birileri buna dur desin Burada futbol terimlerini yazacak değiliz zaten boş olurdu bu ilk yazım bakalım bundan sonra ne yazacağız ama pek de iyi gözükmüyor. Atalarımızın bi lafıyla bitirelim bu yazıyı değirmen gitmiş şak şakını arıyoruz.

Hadi bakalım sadece demek istediğimiz üzmeyin bu memleketi seven yağmurda çamurda gelen taraftarı ama nerde sizde bu vicdan.

malatyagundem

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Ramazan şekerci | 20 Aralık 2021 22:31

    az bile yazılmış.daha söylenecek çok söz var.

YAZARIN SON 5 YAZISI