Tekvando kemer sınavı terletti  

Malatya'da, çocuk ve gençlerin katıldığı Tekvando kemer sınavı terletti. Malatya merkez kapalı spor salonunda 6 ile 15 yaş arası 60 sporcunun katıldığı Tekvando kemer sınavı başarı ile tamamlandı. Sınavda, çocuk ve gençler oldukça terledi.

PAYLAŞ

 

  Malatya’da, çocuk ve gençlerin katıldığı Tekvando kemer sınavı terletti.  
  Malatya merkez kapalı spor salonunda 6 ile 15 yaş arası 60 sporcunun katıldığı Tekvando kemer sınavı başarı ile tamamlandı. Sınavda, çocuk ve gençler oldukça terledi.
  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tekvando Antrenörü Ayşe Biri yaptığı açıklamalarda, amaçlarının sağlıklı bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek, “Vatanını milletini bayrağını seven ve Türk Bayrağını dünya semalarında dalgalandırmak için canla başla çalışan nesiller yetiştirmek için çaba gösteriyoruz” dedi.
  Yaşanan pandemiden dolayı 1 yıldır müsabakalarının yapılmadığını hatırlatan Biri, fakat bu süre içinde tedbirlere uyarak sporcular ile ilgilendiklerini, pandeminin dünya üzerinden kalktıktan sonra yapılacak müsabakalara hazırlıklı olacaklarını iletti.
  Pandemi günlerinde bağışıklık sisteminin çok güçlü olması gerektiğine dikkat çeken Biri, bunun da bir yolunun da, hatta büyük bir kısmının sporla olabileceğini söyleyerek, herkesi spora yapmaya davet etti.

İhlas Haber Ajansı

Caner Mostur

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN