Bu ne vicdansızlık

441 konutlarında belirlenen site aidatı, site sakinlerini çileden çıkardı.

PAYLAŞ
Malatya Gündem - Malatya Gündem

441 konutlarında belirlenen site aidatı, site sakinlerini çileden çıkardı. Şehit ve gazi yakınları ile basın mensupları için yapılan ve arsa yerinin Ahmet Çakır döneminde Büyükşehir belediyesi tarafından karşılanan sitede yeni yapılan zamla birlikte site aidatlarının 2+1 dairelerin 133.00 tl, 3+1 dairelerin 151.00 tl olması yeterli hizmeti alamayan site sakinlerine "bu kadar da olmaz" dedirtti.

KORONA SÜRECİNDE YAPILAN UYGULAMAYI HİÇBİR VİCDAN KABUL ETMEZ

Sağlıksal ve ekonomik açıdan zor günler den geçtiğimiz şu dönemde sadece bir kere dezenfekte yapılan sitede düzenli olarak yapılması gereken çalışmalarında eksik yapıldığını belirten site sakinleri bu süreçte üstüne bir de zaten yüksek olan aidatlara tekrar zam yapılmasını hiçbir vicdanın kabul etmeyeceğini belirttiler. Site sakinleri "Herhangi bir zorunluluk olmamasına rağmen 5 yıldır dayatmayla yapılan bu uygulamadan rahatsız olduklarını belirterek hem aidatların yüksekliğii, hem Emlak Konut yetkililerinin umursamazlığı hem de düzenli ve yeterli hizmet alamayışlarının kendilerini rahatsız ettiğini söyleyerek. Bahçede ki bütün yeşil alanlarımız kurudu. Blokların temizlikleri düzenli olarak yapılmıyor. Korono virüs, sağlığımızı bu denli tehdit ederken daha dikkatli olunması gerekirken bloklarımız pislik içinde. Merdiven boşlukları 6 ayda bir temizleniyor. İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı!"  şeklinde konuştular.

BASİT BİR TİCARETHANE MANTIĞIYLA BÜYÜK BİR SİTE YÖNETİLMEZ

Aidatların çok yüksek olduğunu dile getiren site sakinleri "Bizler ekonomik durumu çok iyi olan insanlar değiliz. Malatya'nın lüks semti olarak bilinen Fahri Kayahan bölgesinde ki sitelerde bile burda verilen hizmetten çok fazlası yapılmasına rağmen bu rakamlar alınmamaktadır. 450 lira civarında tokiye ev taksiti öderken bunun 3/1 i kadar aidat ödemek zorumuza gidiyor. Ayrıca ortada olan hesapta aylık 80 bin lira civarında toplanan paranın nereye gittiğinide merak ediyoruz. Bu rakamlarla 5 yılda sitemiz tamamen özel hale çevirilip çok düzenli hale getirilebilirdi. Hizmet etmekten çok kâr etmek derdinde olan Emlak Yönetimin üzerimizden elini çekmesini istiyouz." dediler.

Site sakinleri "Sitemizin imkanlarından faydalanmamız engelleniyor. Sığınıklarımız bodrumlarımız tamamen kilitli, zaten küçük olan evlerimizde fazla olan eşyalarımızı atmak zorunda kaldık. Herhangi bir güvenlik önlemi yok. Site yönetimi verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmedi. Ne bir güvenlik kamerası var ne başka bir güvenlik önlemi. Çocuklarımızı sitemizin bahçesine bile gönderemez durumdayız. Ayrıca güvenlik kamerası ve site etrafına duvar örülmesiyle alakalı daire başı para istendi. Toplanması istenilen bedel bizleri çok şaşırttı. Piyasa fiyatının üstünde sunulan teklifte site yönetimi, bizlerin üzerinden kazandığı yetmiyormuş gibi kendi kârını da ekledi." şeklinde konuştular.

Site sakinleri olarak imza toplayacaklarını ve kendi yönetimlerini kendilerinin yapmak istediklerini belirten Şehit ve gazi yakınları ile basın mensupları sitelerini kendilerinin yönetmek istediklerini belirterek bu zoraki uygulamanın kaldırılmasını talep ettiler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN