Beyazay'ın Beyaz Melekleri


       Adıyla hemhal olan, uyum sağlayan, eşleşen, özdeşleşen, aynılığı sağlayan, aynılaşan, uyumu ve uyuşmayı doruklara taşıyan bir derneğin üyelerinden bahsetmek istiyorum.  Bu üyeler öyle bildiğiniz, aşina olduğunuz sıradan kişiler (üyeler) değildir. Her biri hayatı en ince manasına kadar içsellemiş ve içselleştirmiştir. Kendilerini aşmış birer kahraman… Çünkü biz günlük hayatta engelsiz insanlarla yani bireylerle karşılaştığımızda fark bariz olarak ortaya çıkıyor. Kendini aşmak, çok ayrı bir meziyet, kendin olmak daha da ayrı ve kazanılmış özellik olsa gerek. İşte bu engelli beyaz melekler kendin olmayı başarmış ve kendilerini fersah fersah geride bırakmışlardır. Engelsizin başaramadığı bir sürü meziyeti edinmiş günlük hayatlarında uyguluyorlar ve hiçbir gocunma, kompleks yapmadan. KUTLUYORUM…

      Sevgili dostlarım bir önerim var size … Zamanınızı ayırarak bir engelli kardeşimizle konuşun ve bir ortam paylaşın ve yaşayın ama ön yargısız bütün yargı ve ön yargılarınızdan ayrılmış arınmış olarak..... Zamanın, mekânın ve dahi insanın çok ayrı bir dünyasına şahitlik edeceksiniz..Bundan eminim.
Biz engelsizlerin takıntı yaptığı, aşamadığı, gündemimize almaya dahi korktuğumuz, yanı başına dahi yaklaşamadığımız, hiç mi hiç gündem olmasın istediğimiz takıntı ve eksikliklerimizi bakın bu engelli beyaz melekler nasıl da aşmışlar, geçmişler ve geride bırakmışlar. Bunları görelim. Belki bize faydası olur-faydalanır-istifade ederiz.
Çok az engelsiz kendi eksikliğini söyler ve bunu dalga, gırgır, eğlence konusu yapar değil mi?.........


      Hep gizleriz saklarız ve üstünü örteriz veya örttürürüz. Hatta bazılarımız bunları hastalanacak kadar takıntı yapar ve hastalanır. ÇOK YAZIK.
Ama engelli beyaz melekler böyle mi. Onlar o engelli durumlarını eğlence konusu yapacak kadar olgunlaşmış ve bu manada dorukları zorlamışlar. HARİKA... Hayatın bu yanına güzellikler kondurmuşlar, gülücükler yaymışlar ve birer çiçek gibi doğaya hayata uyum sağlayarak katkı sunmuşlar, sunuyorlar. KUTLUYORUM.
Sonuç olarak zamana, mekana, ve dahi insana andolsun ki birbirimizi tanımadıkça, birbirimizi sevmedikçe ve birbirimizden yana haklarımızdan, rantlarımızdan vazgeçmedikçe gerçek bir hayatla yaşam tarzıyla tanışamayız.

     Yaradana, doğaya, ve işleyişine uyum sağlayamayız. Mutlaka yaşamımız bir anında  S.O.S verir - verecektir. Engelli kardeşlerimiz hayatın ve yaşamın gerçek danışmanlarıdır. HAYDİ DANIŞALIM.

Saygılarımla selamlıyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06May

KISA ve KIYAS

05Oca
26Ekm

Vekalet Ve Vekillik

17Eyl

Kafa, Kalp ve Ruh Bütünlüğü

08Tem

İlk Adım - Tek Adım - Bir Adım