Patlamaya Hazır Şehir Malatya! - Caner Mostur

Patlamaya Hazır Şehir Malatya!


 

Bu birlik ve beraberlikte kastım elbette fikir ve zikir birlikteliği...

Ama asıl yetkinin tek elde toplanmasıyla elde edilecek birlik ve beraberlikten bahsediyorum. Yani Büyükşehir kapsamına alınacak bir Malatya'nın çok kısa bir sürede çok güzel bir gelişme kaydedeceğini düşünüyorum.

Malatya şehir merkezi çok ciddi bir şekilde belde belediyeleri ile iç içe girmiş, istediği şekilde gelişme ve genişleme imkanı bulamamaktadır.  Mevcut belediye, var olan belediye sınırları içerisinde altyapı ve üstyapı çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Ancak ciddi anlamda yeni bir yapılanma,  alt merkez diyebileceğimiz bir çalışma yapamıyor. Burada en büyük sorun yer, arsa, arazi olarak karşımıza çıkıyor. Etki ancak verilen yetki ile gerçekleşebiliyor.  

Bu sayımızda ilimizin başlayan ancak ilerleyemeyen bir türlü sonlandırılamayan proje ve çalışmalarını mercek altına aldık.  Bu çalışmalar ilimiz için gerçekten önem arz eden projeler, ciddi katma değer katacak yatırımlarıdır. Bu yatırımların tamamlanmaması siyasi iradenin yetersizliğini gösterilebileceği gibi asıl sorumluluk hepimizin. Birlik ve beraberliği bir türlü sağlayamıyoruz. 

Şehrimizin dinamikleri sürekli hareket halinde, ama sonuca ulaşacak son noktayı koyacak iradeyi sergileyemiyoruz.

Kısır çekişmeler içerisinde kalıyoruz. Hastane yapılacak, gelecek ödenekten çok yapılacak yer gündem oluyor. Çevre yolu yapılsın ihtiyaç deniliyor, herkes hem fikir... Tam 20 yıl yeri hakkında tartışma yapılıyor. Birileri çıkıyor güney, birileri çıkıyor kuzey, olsun diye bir türlü tamamlayamadıkları bir tartışma içine giriyor. Konuşmaktan iş yapmaya imkan vermiyoruz. Neden 20 yıldır konuşuluyor neden bir nokta konulamıyor. Ödenek neden çıkmıyor, çıkması için yoksa daha talep dahi yapılmadı mı? Bunları konuşmuyoruz. Geçeceği güzergah ile ilgili halan konuşuyoruz.

Malatya Belediyesinin yapmış olduğu "Kuzey Kuşak Yolunu" çevre yolu olarak biliyoruz.  Daha ne diyelim bu gündem bu gidişat bizi nereye götürür, bilemiyorum ama sonuca götürmediği bir gerçek.

Bu sayımızda geniş bir yelpazede Milletvekillerimize belediye başkanlarımıza yer verdik. Malatya life yine dolu dolu yapıcı ve pozitif bir sayıyla sizlerle..

Büyükşehir statüsüyle patlama yaşayacak olan ilimizde akılcı projelerle, birlik, beraberlik içerisinde adım adım ilerleyelim.

Özellikle bu sayımızda gündeme taşıdığımız yatırımları başlayan ancak bir türlü sonlandırılamayan projelerimizin bir an önce sonuçlandırılmasını sağlayalım...

Yarım Kalan Projeler elimizde patlamasın!

 Malatya YATIRIMYLA, SİYASETİYLE, TİCARETİYLE, BASINIYLA....

PATLAMAYA HAZIR!....   

canermostur@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Haz

BU VEBAL HEPİNİZİN, HEPİMİZİN

28May
27May
25May
20May

BEN SUSTUM, YAZDI KALEM