Barış Ve Huzur Yılı Olsun - Caner Mostur

Barış Ve Huzur Yılı Olsun


 Hep birlikte belki iyi belki kötü anılarla dolu bir yılı geride bıraktık. Yeni bir yıla girmek yeni hayaller, yepyeni başlangıçlar, ardı arkası kesilmeyen dilekler demek hepimiz için, dileğimiz o dur ki kimin yeni yıldan ne beklentisi varsa gerçekleşsin. İş isteyene iş, aş isteyene aş, aşk isteyene aşk, sağlık ve huzur isteyene sağlık ve huzur getirsin 2016…

Geride bıraktığımız 2015 yılı ülkemiz ve de Malatya’mız için büyük değişimlerle doluydu. Erken genel seçime giden ülkemiz içinde bulunduğu belirsizlik ortamına bir son vererek tek partili iktidar kurulmasına sandıktan çıkardığı oylarla karar verdi. Bu uzun soluklu kaosun ardından ülkemiz yeniden düzenli bir ekonomiye ve güce sahip oldu. Başlıca problemimiz olan terör hain planlarıyla 2015 yılını ülkemize vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize darbeler vurmaya çalışılarak tamamladı. Tüm bu kargaşanın içerisinde Malatya olarak doğunun batıya uzanan kapısı görevini üstlendik. Memleketimizin tüm güvenlik güçleri ve sivil halkı bu anlamsız terör olaylarına karşı olduğunu açık yüreklilikle dile getirdi.

2015 Malatya’mız için birçok güzel haberler vererek gitti. Yıllardır bir bakan çıkarabilmenin isteğiyle yanıp kavrulan şehrimize, mutlu haber verildi. Erken seçimlerin ardından Yeni kurulan hükümet kabinesinde Malatyalı bir isme bakan olarak yer verildi. Bu haber şehrimizde bir bayram coşkusuyla karşılandı. Gümrük ve ticaret bakanı olarak kabine de görev alan Sayın Bülent TÜFENKCİ şehrimizin yıllar sonra bakanlık özlemini sonlandıran isim oldu. Bu beklenen mutluluğun böylesi layık bir isme verilmesi Malatyalı olarak bizleri gururlandı. ve biz Malatyalılar biliyoruz ki sayın bakanımız parti, görüş ve kimlik gözetmeksizin tüm Malatyalıların bakanı olacaktır. Memleketimiz başta olmak üzere ülkemize büyük ve faydalı hizmetlerde bulunacaktır.

2016 ya başladığımız bu günlerde Malatya olarak Malatyalılar olarak daha iyi yerlere gelme çabamız her zaman olduğu gibi devam edecektir. Belediyecilik adına gerek büyükşehir gerekse merkez ilçe Battalgazi ve Yeşilyurt belediyeleri 2016 yılının şehrimiz ve vatandaşlarımız için en verimli hale getirmeye çalışacakları gibi, birçok dev projeye de imza atacaklarından şüphemiz yoktur. Sözde kalmayacak hizmetleri biz kamuoyunun beğenisine ve hizmetine sunacaklardır. Büyükşehir belediyemizin bünyesinde faaliyetlerine devam eden belediye şirketleri şehrimizin piyasa nabzını tutmaya devam edecek ve birçok hemşerimize iş imkanı sağlamaya devam edecektir. Hiç bir emeğin karşılıksız kalmadığı bol hizmetli bol verimli bir yıl biz Malatyalıların olsun.

2016 dünya için barış yılı olsun ,savaşlar bitsin masum çocuklar can vermesin, dünya yaşanılabilir ,kötünün iyiyi ezmediği eşit şartlarda her insanın birlikte yaşayabileceği huzurlu bir dünya olsun….

 

Tüm dünyaya Huzur, barış, mutluluk, birlik ve beraberlik getir 2016 ….

canermostur@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Haz

BU VEBAL HEPİNİZİN, HEPİMİZİN

28May
27May
25May
20May

BEN SUSTUM, YAZDI KALEM