Etiketler

Bayramda da aşılama devam edecek

Yeni tip korona virüs (Covid-19) pandemisinin önlenmesi için yapılan aşı çalışmalarına Kurban Bayramı'nda da devam edilecek.

Tüfenkci; Türkiye önemli süreçlerden geçiyor

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, salgın koşullarında bile yatırımları durdurmadıklarını ifade ederek, Pandemi bitme aşamasına geldiğinde Türkiye en hızlı büyüyen 4-5 ülke arasında olacak dedi.

Rektör Kızılay pandemiye rağmen öğrencilerimiz iyi eğitim aldılar

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, 'Pandemi sürecinde öğrencilerimiz uzaktan eğitimle de olsa çok kaliteli, etkili ve iyi bir eğitim aldılar' dedi.

24. Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali başladı

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan Kayısı Festivalinin 24'üncüsü Şemsiye Sokak'ta düzenlenen programla başladı.

Esnaf camiasından sağlık müdürüne teşekkür ziyareti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Oda başkanları ile birlikte Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli’yi ziyaret ederek, pandemi sürecindeki çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Malatya'da pandemi sonrasında yerli turist hareketliliği

Yeni tip korona virüs (Covid-19) sürecinde normalleşmeye dönülmesinin ardından Malatya'da yerli turist yoğunluğu yaşanıyor.

Tarihi Yeşilyurt konaklarında keyifli anlar

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi işbirliğiyle Yeşilyurt'un kültürel zenginliklerini tanıtmak ve pandemi döneminde vatandaşlara moral aşılamak amacıyla 'Yeşilyurt Akşamları' Sokak Konserleri başlatıldı. İlk programa ev sahipliği yapan Tarihi Yeşilyurt Konaklarında seslendirilen yöresel türkülerle keyifli anlar yaşandı.

Malatya'da aşı merkez sayısı arttırıldı

Yeni tip korona virüs (Covid-19) pandemisini önlemek için yoğun olarak devam eden aşı çalışmalarında, aşı yapılan merkez sayısı da arttırılıyor. Randevusuz aşılamanın yapıldığı Malatya'da aşı yapılan merkez sayısı 7'ye çıkarıldı.

Malatya'da bayram öncesi ağızlar tatlandı

Malatya'da 1 Temmuz itibari ile pandemide tam açılma uygulamasında bir tatlıcı, Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara ücretsiz pasta ve tatlı ikramında bulundu.

Milletvekili Kahtalı :'Sağlıkta çok iyiyiz '

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek, Türkiye'nin sağlık alanında çok iyi olduğunu vurguladı.

AK Partili Arvas'dan, Yeşilyurt lezzet caddesine tam not

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin ev sahipliği yaptığı 'Pandemi Sonrası Gençlik Formu'na katılan AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ömer Arvas, Çırmıhtı Lezzet Caddesinde bölgenin kültürel hazinelerini geleceğe taşımak adına hizmete sunulan tarihi Yeşilyurt konakları ile gedik kültür merkezinde incelemelerde bulundu.

Yeşilyurt Belediyesi, 81 kentten 90 öğrenciyi Pandemi sonrası gençlik formunda ağırlıyor

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin ev sahipliğinde pandemi sonrası gençlik formu'na Türkiye'nin 81 kentinden 90 öğrenci katılıyor.

MTÜ'den 'Covid-19 ve Gençlik' söyleşi programı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından, korona virüs pandemisi gibi toplumsal değişimlere yol açan durumların psikolojik analizi ve gençler üzerindeki etkilerinin ele alındığı 'Covid 19 ve Gençlik' online söyleşi programı düzenlendi. Söyleşide, yeni tip korona virüsün etkileri ele alındı.

Otizmde erken eğitim önemli

Uzmanlara göre otizmli çocuk sayısı gün geçtikçe artmaya devam ederken, otizmde erken tanı ve erken eğitim oldukça önem kazanıyor. Pandemi döneminde eğitim alamayan çocukların eğitimlerinden geri kalmaları ise eğitime olan ihtiyacı biraz daha arttırdı.

Pandemi kan stoklarını düşürdü, 'her kan bağışı bir fidan' projesi hayata geçirildi

Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu, pandemi sürecinde kan stoklarında düşüş meydana geldiğini belirterek vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet etti. Soylu, düzenli kan bağışı ile hem üç canın kurtarıldığını hem de kan bağışı yapan vatandaş adına doğaya bir fidan dikildiğini söyledi.

Vaka sayısı en çok azalan illerden biri olan Malatya'da aşı daveti

Yeni tip korona virüs (Covid-19) pandemisinde son bir haftada Malatya'da vaka sayıları yüzde 21,86'lık düşüş ile yüz binde 55,82 oranına indi. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca'nın da vaka sayılarının azaldığı iller arasında gösterdiği Malatya'da, yetkililer de sırası gelen herkesin mutlaka aşı yapması gerektiğini söyledi.

Malatya Aile Sağlığı Merkezleri'nde aşı yoğunluğu

Covid-19 pandemisi nedeniyle Malatya'da Aile Sağlığı Merkezleri'nde aşı yoğunluğu yaşanıyor.

Mobil sağlık ekipleri sanayide aşıda

Korona virüs pandemisinin önlenmesi için başlatılan aşı çalışmaları süratle devam ediyor. Kademeli olarak gerçekleştirilen aşı çalışmalarında Malatya'da da mobil sağlık ekipleri sanayide aşı çalışmasına başladı.

AK Partililerden kan bağışı

AK Parti Malatya İl Başkanlığı ve Kızılay Malatya Kan Merkezi iş birliği ile pandemi döneminde kritik seviyeye düşen kan stoklarını arttırmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Suudi Arabistan Hac kararını açıkladı

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, bu yıl yalnızca ülkede yaşayan 60 bin kişiye Hac izni verileceğini açıkladı.

Pandemi döneminde evde sıklan çocuklar çadırda ders işledi

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde çadırda ders işleyen öğrenciler, hem pandemi dönemindeki sıkılganlıklarını attı hem de doğa bilinci ile farklı ortamda ders yapmanın keyfini çıkardı.

Yeşilyurt'ta 2.yaz spor okulları sporseverlerle buluşacak

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 7 farklı branşta hizmete verecek olan '2. Yaz Spor Okulları'nı 1 Temmuz ile 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek. Pandemi tedbirleri altında hizmet verecek olan okulların kayıtları, Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binası C Blok'ta oluşturacak başvuru noktasına 14 Haziran'dan itibaren yapılabilecek.

'Karma Resim Sergisi' sanal ortamda

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından 'Karma Sanal Resim Sergisi' düzenlendi. Pandemi önlemleri nedeniyle sergi online olarak izlenebiliyor.

Kadın öğretmenlerden anlamlı proje

Malatya'da bir araya gelen 5 kadın öğretmen, pandemi döneminde öğrencilerinin daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla 'Uzaklaştıkça yakınlaşıyoruz' adını verdikleri bir proje geliştirdi.

Malatya'da normalleşme sonrasında düğün salonları hazır

Covid-19 salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan düğün salonlarının 15 Haziran itibariyle tekrar açılması beklenirken, düğün salonu sahipleri gerekli tüm hazırlıkları yaptı. Korona virüs pandemisinin azalmasıyla kademeli olarak normalleşmeye geçilmesinden, uzun süredir kapalı olan işletmelerde hazırlıklar sürüyor.

Korona talebi arttırınca karavan üretimine başladı

Malatyalı girişimci Murat Gelgeç, pandemi süresinde karavana olan talebin artması üzerine karavan üretimi yapmaya başladı. Gelgeç, 3 aylık süreçte 6 karavan siparişi aldı.

Kısıtlamayı fırsat bildi, apartman önünü hobi bahçesi yaptı

Malatya'da pandemi kısıtlamaları nedeniyle dışarı çıkamayan Bayram Erkan isimli vatandaş, oturduğu apartmanın önünü hobi bahçesine çevirdi. Erkan, kısıtlamaların olduğu dönemlerde hobi bahçesine sebze dikerek zamanını geçirmeye başladı.

Pandemi ile birlikte online alışveriş arttı

Ulusal bir internet elektronik satış şirketi Türkiye IT Direktörü Günseli Gökalp, elektronik ticaretin gelişimi ve online alışverişin son yıllarda artmasının sebeplerinden birinin de pandemi olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Azap açıkladı! Pandemi ne zaman bitecek

KLİMİK Derneği Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, “Pandeminin bitişi önümüzdeki yılın ocak, şubat ayı olur diye bekliyoruz” dedi.

Bakan Koca açıkladı! Aşılama programına bir grup daha dahil edildi

Bakan Koca açıkladı! Aşılama programına bir grup daha dahil edildi